U osmini finala protiv Velike Britanije.... EP, U20 (m): Hrvatska bolja i od Španjolske…

U trećem nastupu na EP do 20.godina u njemačkom Chemnitzu muška reprezentacija Hrvatske ostvarila je i treću pobjedu. Danas su bili bolji od Španjolske 85:70 i tako bez poraza završili natjecanje u B skupini, a suparnik u osmini finala (srijeda, 13.30) biti će Velika Britanija.

Nakon mini prednosti na poluvremenu (38:37) u trećoj četvrtini su Toni Nakić i Karlo Uljarević odveli Hrvatsku do prednosti 48:39. Stigli su Španjolci do 53:51, ali su Mate Kalajžić i Toni Perković treću četvrtinu zaključili prednošću 61:55. Već nakon tri minute igre u posljednjoj četvrtini izabranici Damira Rajkovića odlaze na 13 razlike (70:57), a nešto kasnije i na 18 razlike (77:59).

Hrvatska je opet bila šuterski raspoložena (trice 11/23), a predvodili su je Perković (21) i Kalajžić (17).