Francuska slavila u četvrtfinalu... EP, U20 (m): Hrvatska ostala bez polufinala…

U četvrtfinalu EP do 20.godina koje se održava u Izraelu (Tel Aviv) muška reprezentacija Hrvatske poražena je od Francuske 71:63. Iako se nakon prvog poluvremena činilo da će Francuzi lako do pobjede (35:22) u odličnoj trećoj četvrtini sastav Damira Rajkovića anulirao je prednost Francuske pa se u zadnjih deset minuta ušlo u egalu (47:47). I dok je Toni Nakić u prvom dijelu jedini uspijevao naći put do koša Francuske u trećoj dionici raspoložen je bio Josip Batinić koji je uz Ivana Vrgoča bio kreator rezultatskog egala.

Na šest minuta prije kraja bio je 57:53 za Francusku, a onda je Hrvatska ostala četiri minute bez koša (61:53), a u samom finišu je stigla na 67:63, ali ne i ugrozila zasluženu pobjedu Francuske koja je izborila polufinale, a Hrvatsku u subotu i nedjelju očekuje razigravanje od 5. – 8.mjesta.

Francusku je predvodio Dylan Affo Mama sa 17 poena, a Ludovic Beyhurst je dodao 14. Kod Hrvatske Nakić je ubacio 24, Batinić 14, a Vrgoč 11 uz 11 skokova.