EP, U18 (m): Težak poraz Hrvatske u drugom nastupu…

U drugom kolu EP za juniore U18 na Volosu (Grčka) reprezentacija Hrvatske je doživjela uvjerljiv poraz od Nizozemske 98:63.

Samo na startu kada je Lovro Gnjidić pogodio za 2:0 vodila je Hrvatska. Čak 36 primljenih poena u prvoj četvrtini dovoljno govori o obrani, u uz to i veliki broj izgubljenih lopti (29) kumovao je visokom porazu. Nizozemska je povela 23:12, a serijom 13:2 prvu četvrtinu rješila u svoju korist 36:14. Nešto bolja igra u drugoj četvrtini naše reprezentacije koja nije dozvolila novo veće rezultatsko propadanje koje se ipak dogodilo u drugom poluvremenu kada je bilo i minus 39 (92:53).

Matej Rudan je ubacio 20 poena (sve u prvom poluvremenu). Matej Bošnjak je dodao 9, Leon Bulić 8, a Viktor Šarić 7 poena. Nizozemce je predvodio Tristan Enaruna s 29 poena, a Keye van der Vuurst je dodao 22.

U posljednjem 3.kolu D skupine Hrvatska će sutra igrati protiv favorizirane Španjolske.