S posljednjeg mjesta u osminu finala... EP, U18 (m): Drugi poraz Hrvatske…

Muška U18 reprezentacija Hrvatske upisala je drugi poraz u trećem nastupu na EP u Latviji. Nakon Italije u drugom kolu danas je bolja bila Grčka koja je slavila 76:67. Tako je Hrvatska osvojila posljednje četvto mjesto u skupini s kojeg će ući u susret osmine finala (srijeda) gdje će joj suparnik biti prvoplasirana reprezentacija skupine B.

Da će Hrvatska teško do pobjede u ovom susretu pokazala je već prva četvrtina koju su Grci dobili s uvjerljivih 15 razlike (25:10). Nakon prednosti 41:24 na poluvremenu za Grčku naša reprezenntacija je boljom igrom u trećoj četvrtini uspijela uhvatiti rezultatski priključak i u posljednjih deset minuta ući s pet poena zaostatka (55:50). Potpuni preokret izabranici Vladimira Anzulovića napravili su sredinom posljednje četvrtine kada je Luka Šamanić ubacio za prednost 62:61. Grci su uzvratili serijom 6:0, a nadu u novi preokret zakratko je vratio Roko Erslan. Ipak novom serijom 7:0 Grčka odlazi na desvet razlike i potvrđuje novu pobjedu koja joj donosi drugo mjesto u skupini.