Svladana Francuska, za naslov protiv Španjolske.... EP, U16 (m): Hrvatska u subotnjem finalu…

Hrvatska muška U16 reprezentacija izborila je finale EP u Novom Sadu. U polufinalu su izabranici Milana Karakaša svladali Francusku 65:58, pa će za naslov prvaka igrati u subotu protiv Španjolske koja je bila bolja od Turske.

Još jedna sjajna utakmica naših igrača koji su na startu poveli 10:5, a nakon prednosti Francuske 26:23 do kraja prvog poluvremena na krilima sjajnih Roka Prkačina i Mateja Bošnjaka stigli do prednosti 37:31. I u nastavku je Hrvatska dominirala i stigla do 11 razlike (44:33), a Francuzi nisu imali snagu za preokret. Važnu tricu u završnici je ubacio Boris Tišma, a Bošnjak s linije slobodnih bacanja samo potvrdio veliku pobjedu ove generacije koja je u subotu ima priliku da stane na krov Europe.

Prkačin je utakmicu završio s 21 poenom i 15 skokova. Bošnjak je dodao 16 uz 11 skokova, a Tišma 14. Značajan napadački učinak imao je i Ivan Perasović koji je ubacio 13 poena. Francuze su predvodili Rudy Demahis-Ballou, Juhann Begarin i Moussa Diabate s 9 poena.