Svladana Litva.. EP, U16 (m): Hrvatska izborila polufinale…

U četvrtfinalu EP u Novom Sadu muška U16 reprezentacija svladala je Litvu 80:78 i izborila polufinale u kojem je u petak očekuje bolji iz susreta domaćina Srbije i Francuske.

Susret koji je ponudio velika uzbuđenja i bolje otvaranje naše reprezentacije koja je povela 15:8, ali završila prvu četvrtinu u minusu 29:26. Litva je rješila prvo poluvrijeme u svoju korist 49:47 nakon što je početkom druge četvrtine imala + 9 (35:26). U nastavku bolja igra Hrvatske u obrani rezultirala je prelaskom u prednost 57:54. Roko Prkačin je prvo sjajno zakucao u kontri, a nakon toga i solo akcijom naznačio početak bolje igre Hrvatske koja je uz tricu Prkačina zaključila prvu četvrtinu s prednošću 64:59.

Raspoloženi Boris Tišma tricom nas uvodi u prednost 76:68 u posljednjih pet minuta. Na ulasku u posljednje tri minute imali smo 7 razlike (78:71) i činilo se da imamo utakmicu pod kontrolom. Ipak uz izgubljene lopte Litva se vraća u susret (78:76), a nakon promašenih napada na obje strane Prkačin zabija za 80:76. Edgaras Preibys zabija bacanja za 80:78 i tada u posljednjoj minuti počinje prava drama. Izgubljena lopta Filipa Paponje, pa promašeni napadi na obje strane, te bacanja Paponje dovode Litvu do posljednjeg napada na utakmici gdje je Matej Bošnjak izblokirao Azuolasa Tubelisa i spriječio produžetke ta naznačio početak velikog slavlja Hrvatske koja je izborila sjajan rezultat.

Tišma je utakmicu završio s 25 poena (trice 4/7) i 8 skokova. Prkačin (12 sk) i Ivan Perasović (7 sk) su dodali po 20 poena, a Bošnjak 12 uz 11 skokova. Paponja kao prvi organizator igre je imao 8 asistencija. Litvu je predvodio Tubelis s 22 poena.