PORAZI OD CRNE GORE I GRČKE.... EP, U-20 (M): HRVATSKA OSTALA BEZ POVRATKA U DIVIZIJU A…

Hrvatska košarkaška U-20 reprezentacija nije uspijela izboriti povratak u Diviziju A. Na EP Divizije B u Grčkoj izabranici Josipa Sesara osvojili su četvrto mjesto, a prve tri reprezentacije izborile su nastup u A diviziji slijedeće godine.

Nakon odličnih nastupa u skupini i pobjede u četvrtfinalu protiv Velike Britanije naša reprezentacija je u polufinalu poražena od Crne Gore 90:74 (Kapusta 25, Mazalin 16), a u posljednjoj prigodi i utakmici za treće mjesto danas je bolji bio domaaćin Grčka 73:67 u utakmici u kojoj je Hrvatska vodila na poluvremenu s velikih + 15 (41:26), a Grci su treću četvrtinu dobili s velikih 32:8. U posljednjih deset minuta domaćini su sačuvali prednost. Bez Luke Božića daleko najučinkovitiji je bio Lovro Mazalin koji je ubacio 30 poena, a nažalost tek je još Roko Badžim s 12 poena bio dvocifren.