Lavovi upisali desetu pobjedu... Dubravi derbi protiv Dubrovnika, Jelenković i Pušić zaustavili Zapruđe u Puli…

U derbiju 14.kola Prve muške lige Dubrava je u svojoj dvorani svladala Dubrovnik 83:77 i tako Gospare porazila i drugi puta ove sezone. Odličan početak Lavova koji su tricama Šimovića, Perića i Majića poveli 24:10 u 7.minuti. Uzvratili su Dubrovčani i uhvatili priključak (29:25), a nakon poena Stipe Čubrića momčad Darka Krunića imala je prednost 38:27. Do odmora gosti hvataju priključak (41:37), a neizvjesnost treće četvrtine prekinula je Dubrava koja je stigla do 10 razlike (60:50).

U posljednjih deset minuta Dubrovnik je prijetio (68:64), ali su Filip Šimović i Ante Smolić kreirali prednost 75:65 s kojom su Lavovi ušli u posljednjih pet minuta i bez većih problema sačuvali za desetu ovosezonsku pobjedu.

Čubrić predvodio je Dubravu s 20 poena. Šimović je dodao 14, a Petar Perić i Kristijan Šutalo po 12. Bivši igrač Dubrave Ivan Vodopija predvodio je goste s 21 poenom. Nikola Došen je dodao 16.

Zapruđe je poraženo u Puli 85:74 u susretu u kojem je momčad Nikole Piacuna dominirala u prvom poluvremenu (43:35), a domaćini u nastavku stigli do preokreta. Prednost Zapruđa 56:49 u završnici treće četvrtine poništio je Toni Jelenković s dvije trice i osam uzastopnih poena (57:57), a isti igrač je s dvije trice sredinom posljednje četvrtine odveo domaćine na 75:67. Zapruđe je preko Turića i Stanića kratko zaprijetilo (75:72), ali su bodovi ipak na kraju ostali u Rijeci. Jelenković je utakmicu završio s 22 poena. Vedran Pušić je dodao 20. Kod Zapruđa Turić je ubacio 19, Ivan Penić 17, a Hrvoje Gašparac 16 poena.