U 12.kolu Prve lige... Dubrava bolja od Rudeša, Agrodalm od Zapruđa…

U 12.kolu Prve muške lige Dubrava je ugostila Rudeš i upisala pobjedu 96:88. Lavovi su susret odigrali bez bolesnog trenera Darka Krunića, ali to ih nije omelo da nastave s pobjedama i u nastavku sezone. Izjednačeni početak prekinuli su domaćini koji su se odvojili (28:21). Raspoloženom Majiću priključili su se Perić, Smolić i Čubrić za + 10 (33:23) u 14.minuti. Završnicu prvog dijela za prednost 48:39 bolje je odigrala Dubrava čemu su kumovali poeni Smolića i Jeleneka. Rudeš je u prvom poluvremenu ubacio 7 trica, a izdvojili su se Zebić i Nakić-Vojnović.

Početak treće četvrtine ponudio je + 11 Dubrave (51:40). Tada slijedi najbolji period igre Rudeša koji je u četiri minute napravio seriju 20:6 za prednost 60:57 u 26.minuti. Sve je pokrenula trica Luke Ljubičića, a nastavili Galić, Zebić i Jurič. Dubravu je u završnici treće četvrtine držao Ivan Tvrtko Majić, a Ante Smolić ubacio tricu za 69:68 što je bio rezultat na isteku treće četvrtine. Posljednju prednost gosti su imali na početku posljednje četvrtine (72:71). Jure Rezo je ubacio dvije trice, a pridodali su se Perić i Jelenek za + 10 (86:76) na četiri minute do kraja. Nadu Rudešu su vratile trice Galića i Zebića, ali je uzvratio Perić i bodove ostavio u Dubravi.

Majić je bio prvo ime Dubrave s 23 poena. Smolić je dodao 17, Petar Perić 15, a Rezo 11. Vrijedi spomenuti važne poene Doriana Jeleneka (10) koji nije imao svoj dan s linije slobodnih bacanja (2/10). Kod Rudeša Ivan Zebić je ubacio 20, Mario Galić 19, a Marko Jurič 17.

Dubrava je šutirala trice 13/26 (50%), a Rudeš 14/35 (40%)

”Malo nezgodna situacija zbog toga što smo danas ostali bez trenera zbog bolesti. Ali skupili smo glave i uz pomoć naših pomoćnih trenera (Gnjidić, Lozanić) za njega dobili ovu utakmicu. Nismo imali dobar ulazak u utakmicu, ali kasnije smo se uspijeli podići i doći do vrijedne pobjede. Rudeš se pokazao kao odličan suparnik.”..kazao je kapetan Dubrave Petar Perić

”Bili smo blizu. U ključnim trenucima u završnici Dubrava je pokazala veću hladnokrvnost i pogodili su neke teške šuteve što mi nismo uspijeli. Neke stvari nismo odradili kako smo mislili i zaslužena pobjeda Dubrave.”..kazao je trener Rudeša Milan Ličina.

Agrodalm je na Pešćenici i drugi puta ove sezone svladao Zapruđe. Bilo je 83:72 u susretu gdje su domaćini imali rezultatsku prednost, a u prvom poluvremenu ona je bila najvećih +8 (35:27). Zapruđe je do odmora smanjilo, a u 23.minuti i izjednačilo (44:44). Predvođeni rapoloženim dvojcem Ribarić -Markočić košarkaši Agrodalma su se vratili na 10 razlike (57:47), a sve nade gostiju su ugašene sredinom posljednje četvrtine kada je bilo 16 razlike. Uspijelo je Zapruđe doći na minus 6 u završnici ali je na ulasku u posljednju minutu Domagoj Matić ubacio tricu i potvrdio osmu pobjedu svoje momčadi.

Dorian Ribarić je ubacio 22 poena uz 8 asista. Matija Markočić je dodao 17, a Matić 11 uz 6 skokova i 6 asista. Kod Zapruđa Filip Stanić je ubacio 26, Marko Raič 15, a Fran Vujić i Tomislav Garvanović po 9.