U 9.kolu Prve lige... Dubrava svladala Pulu 1981…

Dubrava je drugu uzastopnu pobjedu u Prvoj ligi upisala večeras na domaćem parketu svladavši Pulu 1981 s 93:84. Tako su Dubravaši uzvratili Puljanima za poraz od prije devet dana u Kupu Krešimira Ćosića.

Puljani su bolje otvorili susret i uz 14 poena Kristijana Andabake dobili prvu četvrtinu 22:15. Dubravaši su gubili lopte, a gosti preko Henry Frencha tricom stigli do 13 razlike (37:24). Konačno je proigrala i momčad Darka Krunića koju Čubrić i Šutalo predvode do serije 17:2 za 41:39. Prvo poluvrijeme osvojenom loptom i polaganjem završava Stipe Čubrić za 45:41.

Lavovi su u završnici treće četvrtine napravili 11:2 i na ulasku u posljednju četvrtinu imali 13 razlike (66:53). Razigrali su se Čubrić, Rezo i Majić, a krizne trenutke u posljednjoj četvrtini rješavao Ante Smolić. Pula 1981 je u 36.minuti bila na minus 7 (74:67), ali to je večeras bio maksimum momčadi Branimira Pavića.

Čubrić je utakmicu završio uz 21 poen i 6 asista. Kristijan Šutalo je ubacio 18 (8 sk), Jure Rezo (16), Ivan Tvrtko Majić (13), a Smolić 12 poena (9 sk). U sastavu nije bilo Petra Perića i Frana Vujića, a debitirao je Dorian Jelenek koji je za 12 minuta ubacio 3 poena. Andabaka je kod Puljana utakmicu završio s 20 poena, 10 skokova i 7 asista. Vedran Pušić je ubacio 21, a Toni Jelenković 13.