U 5.kolu Prve lige... Dubrava niz nastavila u Kaštelima, porazi Agrodalma i Rudeša…

Rudeš - Kvarner 2010 (foto: KK Rudeš)

U 5.kolu Prve muške lige Dubrava je upisala i petu pobjedu slavivši u Kaštelima 81:76. Prvi poraz upisao je Agrodalm od kojeg je u Zadru bolja bila Sonik Puntamika 71:62, a četvrti poraz ove sezone upisao je Rudeš kojeg je u Sutinskim vrelima nadigrao Kvarner 2010 iz Rijeke 94:78.

Dubravaši su na gostovanju kod posljednje Ribole Kaštele nakon prednosti na poluvremenu 34:30 odigrali napadački odličnu treću četvrtinu u kojoj su ubacili 34 poena, a prednjačili su Ante Smolić i Filip Šimović koji su Lavove doveli na 14 razlike (68:54). Tricama Vručinića i Bilandžića, te poenima Rose domaćini dolaze na minus 3 (76:73) na 75 sekundi do kraja. Tada važan koš ubacuje Jure Rezo, a nakon promašenog napada Ribole Kaštela pobjedu potvrđuje Kristijan Šutalo

Šimović je utakmicu završio sa 16 poena i 10 skokova. Šutalo je dodao 15 uz 8 skokova, Stipe Čubrić 14 uz 10 skokova i 10 asista. Smolić i Rezo su dodali po 13. Kod domaćina Martin Bilandžić je ubacio 24, a Nikola Roso 19.

Agrodalm je u derbiju kola rezultatski priključak držao do završnice treće četvrtine kada je Sonik Puntamika otišla na devet razlike (52:43). Nada se vratila na ulasku u posljednje četiri minute kada su Ribarić, Žužul i Markočić smanjili na minus 3 (61:58). Četiri uzastopna poena Filipa Jošića rješila su sve dvojbe u ovom susretu. Eddi Jurjević (19) i Jure Perić sa 17 (14sk) su predvodili domaćine. Kod Agrodalma koji je i ovaj susret igrao bez Domagoja Matića najviše je ubacio Nikola Baran (18), a Matija Markočić je dodao 11.

Rudeš je drugim domaćim, a ukupno četvrtim porazom ostao na dnu tablice. Kvarner je već u prvom poluvremenu ubacio 52 poena, a serijom 19:4 u na ulasku u treću četvrtinu rješio sve dvojbe u ovom susretu. Gosti su trice šutirali 11/21, a predvodio ih je raspoloženi dvojac Mate Vucić (29) i Matija Bilalović (28). Kod Rudeša Tomislav Cvitković je ubacio 16, Mario Galić 15, a Roko Prkačin 14.