U 19.kolu Prve lige... Dubrava lako s Kvarnerom, Gržinić pogodio pobjedu Agrodalma, Zapruđe poraženo u Dubrovniku…

Danas su tri zagrebačka kluba nastupala u 19.kolu Prve muške lige. Dubrava je očekivano nadigrala Kvarner 2010 iz Rijeke,  Zapruđe je poraženo u Dubrovniku, a u najzanimljivijem susretu Agrodalm je minimalno slavio protiv Pule 1981.

Dubrovnik je na svom parketu slavio protiv Zapruđa 77:59. Zagrepčani su nastupili bez Gašparca, Vujića i Vrlike, a priključak držali do sredine druge četvrtine (20:19). Petar Dubelj je tricom otvorio, a Filip Vujičić zatvorio seriju domaćina 12:0 koji su na odmoru imali +12 (37:25). Brzo je Dubrovnik u nastavku poveo 53:33 i tako rješio sve eventualne dvojbe u ovom susretu. Dubelj s 19 i Nikola Došen s 18 poena su predvodili sastav Željka Vreće, a kod Zapruđa Braslav Turić je ubacio 21, a Filip Stanić i Ivan Penić po 12 poena.

Dubrava je nadigrala posljednji Kvarner 2010 iz Rijeke 108:66, a već nakon tri minute povela 12:2. U 8.minuti je bilo 28:6, a nakon +22 na poluvremenu (55:31) prednost je samo rasla pa je trener Darko Krunić mogao dati priliku i igračima koji imaju manju minutažu. Ante Smolić s 18 poena i 10 skokova predvodio je Dubravu. Ivan Tvrtko Majić je ubacio 17, Filip Šimović 14, a Lovro Kušec i Paško Filić po 13. Kod Riječana Matija Gustovarac je ubacio 16 poena.

Agrodalm je slavio protiv Puljana 72:71, a koš za pobjedu ubacio je Nereo Gržinić. Pula je dobila prvu četvrtinu 25:16, a tada je Agrodalm serijom 14:2 stigao do prednosti 30:27. Završnicu prvog dijela bolje su odigrali gosti (46:39) koji su u posljednjih deset minuta ušli s +1 (59:58). Mali broj poena u posljednjoj četvrtini donijeo je neizvjesnu završnicu u kojoj je pri rezultatu 70:70 Vedran Pušić ubacio samo jedno bacanje, a Gržinić pogodio za spomenuto slavlje domaćina.

Dorian Ribarić je ubacio 18, Andrej Ceraj 11, a Gržinić 10 poena za momčad Joška Garme. Kod Pule 1981 Kristijan Andabaka je ubacio 19, a Mirko Marić 16 poena.

Rudeš u nedjelju gostuje kod Universitasa u Splitu.