U 6.kolu Prve lige... Dubrava ispustila pobjedu u završnici, drugi poraz Agrodalma, Zapruđe bolje od Rudeša…

Danas su igrane utakmice 6.kola Prve muške lige. U derbiju neporažena Dubrava je svoj prvi poraz doživjela na domaćem parketu gdje je Sonik Puntamika slavila 91:89. U utakmici prepunoj rezultatskih preokreta momčad Darka Krunića je imala 12 razlike (26:14) u 8.minuti, a tada Sonik Puntamika radi seriju 16:2 za 30:28. Raspoloženi Ivan Tvrtko Majić i Petar Perić odveli su Dubravu do prednosti na poluvremenu 54:48. Na isteku treće četvrtine Lavovi su imali 13 razlike (80:67), a posljednju dionicu Zadrani su otvorili serijom 10:0. Dubrava se konsolidirala i na manje od četiri minute do kraja imala 9 razlike i napad (87:78). Uporni gosti koriste pogreške domaćina i serijom 11:0 stižu do prednosti 89:87. Perić je iz bacanja izjednačio, a pobjednički koš za Sonik Puntamiku postiže Jure Perić.

Kod Sonik Puntamike koja je ubacila 15 trica iz 41 pokušaja Teo Petani je ubacio 25 poena, Perić je dodao 21, Dino Palčić 15 poena, 16 skokova i 11 asista, a Lovre Paleka 11. Kod Dubrave Filip Šimović je ubacio 22, Ante Smolić 17, a Majić 15 poena.

”Mogu čestitati igračima Sonik Puntamike što se nisu predavali. Na +9 su neki igrači pokazali takvu nesigurnost, i takav manjak samopouzdanja kod nekih igrača. Čini mi se da neki igrači nisu zadovoljni minutažom koju imaju i to se očiti prenijelo na parket. Žao mi je što danas nismo pobjedili jer bi bili još korak bliže prvom cilju, a to je ostanak u ligi”..kazao je trener Dubrave.

Agrodalm koji je poražen u Rijeci 91:81 odigrao je odlično prvo poluvrijeme i vodio 53:39. Sredinom treće četvrtine bilo je 65:51, a tada je uslijedila serija Kvarnera 12:0 koja je najavila povratak domaćina u utakmicu. U posljednjih deset minuta Agrodalm ulazi s +4 (67:63). Novu seriju 18:4 domaćini rade u prvih šest minuta posljednje četvrtine koja ih odvela prema pobjedi. Nakon što su porazili Rudeš dvojac Matija Bilalović (25) i Mate Vucić (21p, 12 sk) predvodio je Kvarner i u ovoj pobjedi. Dorian Ribarić (24) i Mateo Gržinić (19) ponajbolji u sastavu Joška Garme.

Zapruđe je kao gost svladalo Rudeš 69:54. Domaćini bez Roka Prkačina u sastavu bolje su otvorili susret (23:13), a Zapruđe je nakon minus 13 (37:24) u završnici druge četvrtine uhvatilo rezultatski priključak (37:35). Rudeš je preko Marka Juriča posljednji puta vodio (43:42), a da bi Zapruđe serijom Tomislava Garvanovića stiglo do 9 razlike (54:45). U posljednjih deset minuta Ivan Penić i Marko Raič su sačuvali pobjedu gostima koje je predvodio Penić s 15 poena i 12 skokova. Filip Stanić je dodao 14, a Garvanović 12. Kod Rudeša u čijem sastavu je bio Ivan Krolo (bez minutaže) najefikasniji Luka Ljubičić (20), a Jurič je dodao 14.

Rudeš – Zapruđe (foto: KK Rudeš)