U 6.kolu HT Premijer lige,.,. Dubrava Furnir pala u završnici, poraz Hermesa kod Škrljeva..

U posljednje dvije utakmice 6.kola HT Premijer lige Dubrava Furnir je poražena od Splita, a Hermes Analitica na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva.

Dubrava Furnir je kao i protiv Vrijednosnica Osijek prije tjedan dana do same završnice bila u prilici da upiše pobjedu. Split je slavio 86:74, a konačni rezultat neće sugerirati zanimljivi susret u kojem su Dubravaši imali svoju priliku u završnici kada su pri rezultatu 73:72 za Split imali dva pokušaja za tricu koji nisu bili precizni. Iskusniji Splićani u završnih 150 sekundi serijom 13:2 stigli su do svoje treće pobjede.

Dubrava Furnir je dobila prvu četvrtinu 16:13, a na poluvremenu je bilo 34:34. Raspoloženi Chris Hortman i Marko Šarac vukli su Dubravaše koji su početkom posljednje četvrtine vodili 63:59. Uzvratili su Splićani serijom 7:0, a ključne koševe u završnici ubacili su Jamel Morris (trica), te Toni Perković i Mate Kalajžić nakon osvojenih lopti.

Toni Perković je predvodio Split sa 15 poena. Po 12 su ubacili Jamel Morris i Robert Rikić, a 11 Mate Kalajžić i Pavle Marčinković. Kod Dubrave Furnir Chris Hortman je ubacio 22 (trice 4/5), Marko Šarac 18 (trice 4/11), a Petar Perić 10.

Hermes Analitica je poražena kod Adria Oil Škrljeva 77:63 u susretu gdje je u prvoj četvrtini primila 33 poena i zaostajala 17 poena. Ispostavilo se u nastavku da je to bio preveliki zaostatak za Analitičare. Ivan Batur (24) i Ante Gospić (17p, 10 sk) su predvodili doomaćine, a kod Hermes Analitice Julijan Rajič je ubacio 18, Bruno Perić 11, a Luka Ljubičić 10 poena.