Lavovi bolji od Đakova... Druga pobjeda Dubrave u kvalifikacijama za Prvu ligu…

U 2.kolu kvalifikacija za Prvu ligu košarkaši Dubrave su u Labinu svladali Đakovo (prvak Druge lige Istok) 68:50 u utakmici koja je zbog puknuća ploče odigrana u zamjenskoj dvorani gdje su Dubravaši na isteku treće četvrtine pri prednosti 49:43 imali šut za tricu 2/22.

Prvo poluvrijeme bila je preslika jučerašnje utakmice s domaćinom Rudarom i identičnim rezultatom (28:26). Sredinom treće četvrtine nakon mini prednosti Đakova 36:35 momčad Darka Krunića radi seriju 11:1 za prednost 45:36. Kada smo pomislili da će Lavovi prelomiti susret Đakovo se vratilo u utakmicu zahvaljujući i tehničkoj pogrešci Filipa Šimovića (46:43). Treću četvrtinu tricom je zatvorio Jure Rezo, a četvrtu dvicom i tricom otvorio Stipe Čubrić za + 11 (54:43). Sve dvojbe rješio je Šimović koji je danas bio najbolji pojedinac Dubrave ubacivši 24 poena (dvice 10/13, trice 1/8) uz 11 skokova. Fran Vujić je dodao 15 uz 8 skokova, a Čubrić 11. Vrijedi izdvojiti i 8 poena Reze, a Dubrava je utakmicu završila šutom za tricu 5/34. Kod Đakova koji je imao šut za tricu 2/31 Antun Hrkač je ubacio 17, a Matej Češkić 11 poena.

Statistika utakmice

Dubrava je u petak slobodna, a u subotu će protiv Međimurja tražiti pobjedu s kojom bi i teoretski potvrdila plasman u Prvu ligu.

Poredak: Dubrava (2-0), Međimurje (1-1), Dubrovnik (1-0), Rudar (0-2), Đakovo (0-1)