4.kolo HT Premijer lige... Drežnjak spasio Cibose, Cedevita Junior u nastavku slomila Vrijednosnice Osijek, Furnir pao kod prvaka…..

Danas su nastupila sva tri zagrebačka kluba u HT Premijer ligi. Cibona je sretno tricom Matea Drežnjaka slavila u Zadru kod Sonik Puntamike 70:69. Domaćini su u posljednjih deset minuta ušli s +8 (48:40), a Cibona je u posljednjih 80 sekundi uspijela okrenuti +7 (66:59) Sonika. Sve je započeo tricom i dodatnim bacanjem Ivan Majcunić. Roko Prkačin s 12 poena je predvodio Cibonu, a Drežnjak je dodao 10.

“Očigledno je da smo mi bili iscrpljeni zbog sinoćnje utakmice, vidjelo se to po promašenim bacanjima, otvorenim šutovima i reakcijama u obrani. Sonik je odigrao ratnički i po meni čak i zaslužio pobjedu, ali ovo je sport i mi smo odigrali zadnjih 5 minuta, nasreću je to ovaj puta bilo dovoljno.”..kazao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

Cedevita Junior je slavila protiv Vrijednosnica Osijek 93:79 u utakmici koju je prelomila u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada je povela 70:62. Goran Filipović i Ivan Miličević su ubacili po 19 poena, a kod gostiju Đorđe Topolović je ubacio 18.

“Mislim da smo poslije jednog malo žešćeg razgovora u svlačionici svi shvatili. Prije svega nije možda ni trebalo razgovarati jer smo bili stvarno loši. Osim par stvari, u prvom poluvremenu ništa nije bilo dobro. Obrambeno je to u drugom poluvremenu bila totalno druga ekipa, s pravim pristupom, pritiskom na loptu i energijom i samo tako će igrači ubuduće ostajati na terenu. Ono što je najvažnije za nas je da smo ovu utakmicu pobijedili. Sad idemo u Šibenik i onda dolazi Alkar i to su utakmice u kojima mi tražimo pobjede. S te strane je to vrlo težak tjedan jer je večeras za nas bilo vrlo bitno pobijediti, ako želimo biti u gornjem dijelu tablice. Zato je možda bila i prisutna mala nervoza. Mogu biti zadovoljan samo s druge dvije četvrtine, no pokazalo se i dobrih stvari. Vratili smo Bundovića, koji polako ulazi u ritam. Sad nas ima dosta, rotacija je malo veća. Bit će tu oscilacija, ali, kažem, najvažnije je da smo pobijedili.”..kazao je nakon susreta trener CJ Damir Mulaomerović.

Furnir je gostovao u Zadru i doživio poraz 68:53. Dubravaši su do završnice prvog dijela bili u egalu, a Zadar je na poluvrijeme ipak otišao s +7 (33:26). U nastavku je Furnir u 27.minuti bio na minus 5 (42:37), a to je večeras bio maksimum Furnira. Zadar je predvodio Aleksandar Bursać (20), a kod Furnira koji je uz Alkar bez pobjede Filip Bjelanović je ubacio 12, a Lovro Mandalinić 11.

“Zaslužena pobjeda Zadra, ali kad imaš 19 izgubljenih lopti i još nekoliko grešaka onda teško možeš očekivati nešto više. Šuterska ekipa, kao što smo mi, koja ima šut za tri poena 9/35 teško je onda pobijediti Zadar. Nama su prva četiri kola bila izuzetno teška tako da nama od sljedećeg kola počinje liga.”..izjavio je nakon susreta trener Furnira Jeronimo Šarin