Dječaci, U13: Kvalifikacije startaju 5.listopada…

Povjerenik natjecanja Košarkaškog saveza Zagreba Mirijana Brkljačić održala je sastanak sa predstavnicima klubova 19. rujna 2019. godine i donijela slijedeće odluke u svezi sa odigravanjem natjecanja u prvenstvu dječaka U13 na nivou županija: Krapinsko-Zagorske, Sisačko-Moslavačke, Karlovačke, Zagrebačke i Grada Zagreba:

Muška HRLC dječaka U 13 organizira se u dvije lige.

MHRLC dječaci U 13 – I. i II. liga započinju sa natjecanjem 16.11.2019. godine.

U MHRLC dječaci U 13 – I. ligi natjecat će se slijedeći klubovi: Cibona, Bosco, Dubrava i Larus.
U kvalifikacijama za MHRLC dječaci U 13 – I. ligi natjecat će se klubovi: Agrodalm, Medveščak, Pešća, Rudeš,
Sisak i Šanac.

RASPORED KVALIFIKACIJA:

I KOLO   05.10.2019.

1. PEŠĆA – ŠANAC
2. RUDEŠ – SISAK
3. MEDVEŠČAK – AGRODALM

  II KOLO   12.10.2019.

4. ŠANAC – AGRODALM
5. SISAK – MEDVEŠČAK
6. PEŠĆA – RUDEŠ

III KOLO   19.10.2019.

7. RUDEŠ – ŠANAC
8. MEDVEŠČAK – PEŠĆA
9. AGRODALM – SISAK

  IV KOLO   26.10.2019.

10. ŠANAC – SISAK
11. PEŠĆA – AGRODALM
12. RUDEŠ – MEDVEŠČAK

V KOLO   09.11.2019.

13. MEDVEŠČAK – ŠANAC
14. AGRODALM – RUDEŠ
15. SISAK – PEŠĆA

Ekipe koje se u kvalifikacijama plasiraju od 1. do 4. mjesta igraju MHRLC dječaci U 13 I. ligu, a petoplasirana i šestoplasirana ekipa igraju MHLRC dječaci U3 II. ligu.
MHRLC dječaci U 13 – I. liga igra se dvokružno.

U MHRLC dječaci U 13 – II. ligi natjecat će se slijedeći klubovi: Agrodalm II, Duga Resa, Glina, Maksimir, Ogulin, Otočac, Petrinja, Roling, Rudeš II, Samobor, Sesvete, Zapad i dva kluba iz kvalifikacija u dvije skupine.

SKUPINA A                              SKUPINA B
Duga Resa                                   Glina
Ogulin                                          Maksimir
Otočac                                          Petrinja
Roling                                           Rudeš II
Samobor                                      Sesvete
Zapad                                          Agrodalm II
kvalifikant                                   kvalifikant

MPK HRLC dječaci U13 – II. liga igra se u dva dijela. U prvom dijelu klubovi igraju dvokružno. U drugom dijelu igra se završnica u kojoj sudjeluju prvoplasirane i drugoplasirane ekipe Skupine A i Skupine B. U poluzavršnici igraju A1 – B2 i B1 – A2, a za prvo mjesto igraju pobjednici utakmica A1 – B2 i B1 – A2. Klubovi koji se plasiraju od 1. do 5. mjesta u MHRLC dječaci U 13 – I. ligi ostvaruju pravo nastupa na poluzavršnici Prvenstva Hrvatske za dječake U 13 (17. do 19. travanj 2020. godine).