Dinamu završnica protiv Hermesa, Bosco uvjerljiv, Zagreb prekinuo negativni niz…

Igrane su utakmice 3.kola Prve muške lige za prvaka i ostanak. U ligi za prvaka Dinamo je u derbiju kao gost slavio protiv Hermes Analitice 93:88. Iako su nastupili bez svog ponajboljeg igrača Hrvoja Garafolića izabranici Marija Štirjana upisali su novu pobjedu s kojom su udaljili Hermes od borbe za prva dva mjesta, a sebe učvrstili na samom vrhu. Tricom Damira Markote Dinamo je na odmor otišao s prednošću 44:42. Analičari su u završnici treće četvrtine preko Kristijana Šutala i Noe Svobode imali +7 (68:61), a posljednji puta vodili nakon koša i dodatnog bacanja Šutala za 73:71 na osam minuta do kraja. Dvojac Plavih Martin Klepo – Antonio Kraljić odvodi Dinamo na +6 (82:76). U završnici su Ante Martinac i Noa Svoboda doveli domaćine na minus 2 (88:90), a nakon zabijenih bacanja Markote bilo je jasno da će Dinamo do druge ovosezonske pobjede protiv Hermesa.

Markota je predvodio Dinamo s 21 poenom. Josip Škara i Ivan Nakić Vojnović su dodali po 14. Kod Hermesa Šutalo je ubacio 18, Noa Svoboda 17, a Filip Kordić i Andrija Jelavić po 16.

Bosco je u svojoj dvorani nadigrao Omiš Čagalj Tours 79:62. Sjajno otvaranje Bosca (24:6) usmjerilo je tijek utakmice, a sastav Ivana Tomasa u završnici treće četvrtine imao je +22 (71:49). Luka Katura s 21 poenom je predvodio Bosco. Ante Smolić i Dario Kuzmanović su ubacili po 11. Kod gostiju Ivan Jukić je ubacio 16, Karlo Fulgosi 15.

U Ligi za ostanak Zagreb  je upisao važnu pobjedu protiv Amfore. Bilo je 91:78 uz sjajnu rolu dvojca Bruno Perić (22) i Ivan Radman (21). Gosti su početkom posljednje četvrtine bili na minus 6 (66:60), a tada je Kristijan Joksimović pokrenuo seriju 11:0 koju je tricom okončao Radman. Kod Amfore Donald Morris (9as) je ubacio 22, a Filip Vranješ 18 uz 12 skokova.

”Nakon poraza od Medveščaka naučili smo neke lekcije. Prije svega smirili smo glavu, a digli smo energetski dio. Ušli smo u utakmicu sa stavom da želimo pobjedu i to se vidjelo na terenu. Kontrolirali smo susret od prve do zadnje minute i čestitam svojim momcima na pobjedi”..kazao je trener Zagreba Bože Radoš.