Dinamo u Sesvetama potvrdio doigravanje, Cedevitu Junior namučile Jazine…

U 19.kolu Prve muške lige Bosco je slavio u Sesvetama, a Cedevita Junior je novu pobjedu upisala protiv Jazina.

Dinamo je slavio 84:70 i tako čvrsto zadržao drugo mjesto kojem je najbliži uoči doigravanja. Gotovo do završnice treće četvrtine Sesvećani su držali rezultatski priključak (44:48), a onda je uslijedila serija Hrvoja Garafolića i Marka Juriča za +11 (58:47) na ulasku u posljednjih deset minuta. Tračak nade domaćinima vratili su Philip Babić i Dario Papak za dolazak na minus 7 (62:69) na četiri minute prije kraja. Tada Matija Maljić ubacuje tricu i odvodi Dinamo prema novoj pobjedi.

”Dok smo imali snage odigrali smo ravnopravnu utakmicu s Dinamom. U zadnjoj četvrtini nam je ponestalo energije i Dinamo koji ipak ima više treninga od nas to je iskoristio i zasluženo pobjedio. Čestitke Dinamu, a mi idemo ove tri utakmice odigrati najbolje što možemo pa ćemo vidjeti gdje će nas to dovesti”..kazao je trener Sesveta Tomislav Vouk.

”Izuzetno teška utakmica za nas. Sesvete su pokazale ono što znamo da je žilava ekipa i žao mi je što se nalaze tu gdje se nalaze. Svojim dečkima čestitam jer smo se ovom pobjedom mislim i teoretski plasirali u doigravanje, a sada nam je idući korak borba za Premijer ligu”…naglasio je trener Dinama Milan Ličina.

Garafolić (26p, 9sk, 5as) i Maljić (20p, 11 sk) su predvodili Dinamo. Jurič je dodao 14, a Ivan Nakić Vojnović 10. Kod Sesveta koje još samo teorija drži u nadi ostanka u ligi bolji od ostalih Papak (20p, 10sk) i Mislav Oršanić (17).

Cedevita Junior je novom pobjedom došla na korak od potvrde prvog mjesta uoči doigravanja. U Domu košarke su svladane Jazine Arbanasi 96:85. Gosti koji su doputovali bez svojih iskusnih igrača predvođeni Filipom Paponjom (26p, 7 as) i Filipom Vujičićem (24p, 9sk) držali su neizvjesnost do šest minuta prije kraja (80:75). Sven Smajlagić i David Ušić su ipak osigurali domaćinima mirnu završnicu i novu pobjedu.

:“Imali smo cijelu utakmicu dosta problema sa obranom, a u drugom smo dijelu rotacijama uspjeli doći do petorke koja je taj obrambeni dio odigrala dosta dobro. Mislim da smo tada i uspjeli prelomiti utakmicu, išli na razliku i do kraja tu prednost mirno sačuvali do kraja. Generalno, utakmicu smo odigrali korektno, čestitam igračima na pobjedi ali smatram da obrambeno moramo biti bolji, u playoffu jednostavno moramo taj broj primljenih poena svesti na minimum. Ovih 85 poena koje smo primili večeras je previše za domaći teren.”..kazao je Marko Trninić, trener CJ, a prenosi KK Cedevita Junior

Emir Šabić i Ušić su ubacili po 19 poena, a Smajlagić 17.