Dinamo uvjerljivom pobjedom zaključio godinu…

U zaostaloj utakmici Prve lige košarkaši Dinama su nadigrali Kvarner 2010 iz Rijeke 93:70. Bio je to susret u kojem gosti nisu niti jednom stigli do prednosti, a Dinamo je od samog početka dominirao. Nakon početnih 11:11 momčadi Milana Ličine se serijom 8:0 rezultatski odvojila, a iako su gosti nadu gajili do sredine druge četvrtine (33:28) Filip Torić, Ivan Nakić Vojnović i Hrvoje Garafolić su se pobrinuli za seriju 15:2 za +18 na poluvremenu (48:30).

U nastavku je prednost samo rasla, a nakon trice Ivana Radmana u završnici treće četvrtine bilo je i 28 razlike (75:47).

Matija Maljić je predvodio Dinamo sa 17 poena. Garafolić (5as) i Nakić Vojnović (9sk) su dodali po 14.  Kod Kvarnera 2010 bolji od ostalih Filip Tončinić (18), a Vito Smojver je dodao 15.

”Maksimalno smo respektirali Kvarner koji je odradio jednu vrhunsku utakmicu za vikend. Izgleda da ih je ta pobjeda malo ispraznila. Mi smo ušli motivirano i vrlo koncentrirano te kroz tempo i agresivnu igru smo uspijeli doći do rezultata koji mislim da je zaslužen na našoj strani. Čestitam Kvarneru na mladoj ekipi koji lijepo rade i neka nastave samo tako dalje”…kazao je trener Dinama Milan Ličina.

1. Cedevita Junior 10 10 0 4 - 0 6 - 0 974 737 +237 20
2. Dinamo Zagreb 9 8 1 5 - 1 3 - 0 745 613 +132 17
3. KK Jazine Arbanasi 10 7 3 3 - 3 4 - 0 840 811 +29 17
4. Bosco Zagreb 10 6 4 3 - 2 3 - 2 820 794 +26 16
5. KK Ribola Kaštela 10 6 4 4 - 2 2 - 2 741 723 +18 16
6. Omiš Čagalj Tours 10 4 6 3 - 1 1 - 5 780 847 -67 14
7. KK Kvarner 2010 10 3 7 3 - 2 0 - 5 755 866 -111 13
8. KK Dubrovnik 8 4 4 3 - 3 1 - 1 682 657 +25 12