Dinamo u nastavku slomio Sesvete…

U 8.kolu Prve muške lige Dinamo je u Domu Dražena Petrovića nadigrao Sesvete 85:61. Konačni rezultat sugerira dominaciju Dinama koji je Sesvećane slomio u završnici treće i četvrtoj četvrtini koju je dobio 30:15. Na startu je Dinamo poveo 13:7, a Sesvete su uzvratile serijom 14:0 i dobile prvu četvrtinu 23:16. Tri trice je ubacio Marin Kuga, pridodao se i Dario Papak pa su gosti u 13.minuti imali 7 razlike (26:19). Nakon dvije trice Krune Macnera momčad Milana Ličine je vratila prednost na svoju stranu i na poluvremenu imala preednost 36:34.

Sesvete su rezultatski priključak držale do završnice treće četvrtine (51:46), a u nastavku razigrani Hrvoje Garafolić odvodi svoju momčad na +14 (63:49) da bi u završnici prednost samo rasla do konačnih +24.

Garafolić je utakmicu završio s 21 poenom i 4 asista. Ivan Nakić Vojnović je ubacio 16 uz 15 skokova i 3 blokade. Macner je dodao 14, a Filip Torić 13. Sesvete je predvodio Papak (18). Kuga je ubacio 11, a Martin Juršić 10.

”Ova pauza je napravila dosta nervoze kod obje ekipe. Rezultat na kraju je možda malo nerealno visok za nas jer je borba velika bila cijelu utakmicu. Čestitao bih Sesvetama na dobroj utakmici, a mi se okrećemo derbiju s Cedevitom Junior sljedeći vikend”..kazao je trener Dinama Milan Ličina čija je momčad stigla i do šeste pobjede u šestom nastupu. Sesvećani su ostali na jednoj pobjedi, a trener Josip Bulajić mogao je samo čestitati domaćinima ”Čestitam Dinamu na pobjedi u utakmici gdje smo pružili dobar otpor. Jednostavno nemamo snage da utakmicu odradimo do kraja. Garafolić je radio veliku prednost u igri jedan na jedan i Nakić Vojnović koji stvara razliku u visini što nismo mogli zatvoriti”.