Dinamo tricama slomio Bosco, novi poraz Medveščaka…

Danas je igrano pet utakmica 16.kola Prve muške lige. U derbiju Dinamo je kao gost slavio kod Bosca 84:76, dok je Medveščak novi 107:79 poraz upisao u Kaštelima.

Dinamo je u Trnskom bolje otvorio susret i poveo 20:7, a domaćini koje je s klupe u izostanku bolesnog trenera Ivana Tomasa vodio Edi Rački uspijeli su brzo uhvatiti priključak, a na krilima Luke Krajnovića te polaganjem Leona Šljivarića dobiti prvo poluvrijeme 42:40. nakon posljednje prednosti Bosca (46:45) s tri uzastopne trice Cvitanovića, Radmana i Nakić Vojnovića gosti su se rezultatski odvojili, a nakon četvrte trice Luke Cvitanovića početkom posljednje četvrtine imali i 19 razlike (76:57). U završnici je iskusni domaći dvojac Luka Katura-Ante Krapić doveo Bosco na minus 6 (74:80), ali domaćini večeras više od toga nisu mogli.

Dinamo je predvodio Cvitanović s 22 poena. Hrvoje Garafolić (8sk) i Ivan Nakić Vojnović su ubacili po 20. Kod Bosca Krajnović je ubacio 20, Krapić 19, a Katura 14 poena (7sk).

Ribola Kaštela je nadigrala Medveščak u susretu kojeg su domaćini prelomili početkom druge četvrtine kada su nakon mini prednosti 29:28 serijom 24:5 otišli na 20 razlike (53:33). Na poluvremenu je bilo 63:42, a domaćini su ubacili 13 trica od čega je 6 ubacio Jakov Sanader koji je s 22 poena bio prvi strijelac Ribole. Ante Perkušić i Petar Markota su ubacili po 17 poena. Kod Medveščaka Luka Skorić je ubacio 28, a Borna Živković 15 poena.