Dinamo i Hermes Analitica upisali domaće pobjede…

U današnjim susretima 22.kola Prve muške lige domaće pobjede upisali su Dinamo i Hermes Analitica. Dinamo je u Podsusedu bio bolji od Medveščaka 82:73, a Hermes Analitica je u Trnskom nadigrala Jazine Zadar 101:70.

Nakon izjednačenog prvog dijela (39:38) Dinamo je u trećoj četvrtini imao +14 protiv Medveščaka (59:45), ali se momčad Damira Miljkovića nije predavala i nakon koša Frana Grgića u posljednje četiri minute ušla s minus 5 (75:70). Sve je prelomila trica Antonia Kraljića nakon koje su Martin Klepo i Luka Cvitanović samo potvrdili novu pobjedu Dinama koji s prve pozicije kreće u Ligu za prvaka koja starta za dva tjedna.

Dinamo je igrao bez Hrvoja Garafolića, a najbolje strijelce su predvodili Cvitanović (16) i Klepo (14). Kod Medveščaka Borna Živković je ubacio 20 uz 13 skokova, a Grgić 17 poena.

Hermes Analitica je lako nadigrala Jazine u utakmici gdje su Analitičari ubacili 16 trica i imali 14 skokova više. Andrija Jelavić je ubacio 23 poena uz 17 skokova. Noa Svoboda je dodao 21, a Ivan Svoboda 13. Kod Jazina Krševan Klarica je ubacio 18, a Ivan Njegovan 13