Dinamo i Bosco do prvih pobjeda…

Danas su na rasporedu bile preostale utakmice prvog kola Prve muške lige. Dinamo je u KC Dražen Petrović nadigrao Omiš Čagalj Tours 92:62, dok se Bosco s gostovanja kod Jazine Arbanasa vraća s dva osvojena boda.

Dinamo je uz veliku podršku BBB-a nakon uspavanke u prvoj četvrtini (17:19) pitanje pobjednika rješio u drugoj četvrtini koju je prvo otvorio serijom 16:2, a blistavih deset minuta sastav Milana Ličine zaključio je serijom 32:8 za +22 na odmoru (49:27). U nastavku nije bilo rezultatskih uzbuđenja, a izuzev Matije Maljića svi Dinamovci su dobili minute na parketu. Domaćine je predvodio Mislav Majić s 14 poena. Marko Jurič je dodao 12 uz 8 skokova i 9 asista, a Ivan Radman (7 ol) i Kruno Macner po 11 poena. Kod Omiša Ivan Mimica je ubacio 12, a Roko Gizdavčić i Josip Matijević (16sk) po 11.

Nakon što je Dinamo (bivši Rudeš) nakon dva uzastopna poraza od Omiša upisao pobjedu isto je učinio i Bosco koji je nakon dva prošlosezonska poraza od Jazine Arbanasa stigao do pobjede. U maloj dvorani na Višnjiku sastav Luke Jovanovića i Gorana Perića je slavio 89:76. Odlična prva četvrtina Bosca (34:19) dala je naslutiti pobjednika ovog susreta. Uspijeli su domaćini do odmora smanjiti (48:40), a početkom posljednje četvrtine doći na minus 5 (68:63). Tada Damir Mijić, Petar Babić i Marko Petrović tricama gase nadu Jazina.

Bosco su predvodili Petrović (21) i Makur Puou (18p, 15sk, 3 bl). Babić (6 as) i Luka Katura (5 as) su dodali po 15. Kod Jazine Arbanasa najefikasniji prošlosezonski igrač Dubrave Marko Šarac (16). Krševan Klarica je dodao 14, a Ante Beljan 13 poena.