U 11.kolu ABA lige... Cibosi nakon pet godina svladali Budućnost…

U 11.kolu ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović svladala Budućnost Voli iz Podgorice 83:77. Bila je to peta ovosezonska pobjeda Vukova, i prva protiv aktualnog prvaka lige nakon 18.siječnja 2014.godine. Činilo se sredinom treće četvrtine da će gosti i ovoga puta slaviti jer su imali 11 razlike (50:39). Tada kreće serija Cibosa 9:0 koju su kreirali Bundović, Rozić i Marko Ljubičić. Tricom Damira Markote Cibona je povela 56:54, a Markota je uz Marka Ljubičića i Bundovića bio začetnik nove serije za +10 (74:64) na šest minuta do kraja čime su izabranici Ivana Velića trasirali put prema pobjedi.

Markota je utakmicu završio s 23 poena. Marko Ljubičić je dodao 22 uz 7 asista. Kod gostiju bolji od ostalih Nemanja Gordić (18).

”Ne volim previše hvaliti igrače ali ovo je po ko zna koji put pobjeda tima, vrhunskih momaka koji igraju jedan za drugog i tako možemo sa svakim igrati. Mi smo vjerovali u pobjedu, pokušali smo taj hendikep koji smo imali po tablom, forsirati malo bržu igru sa dvije četvorke i uspjeli smo protivnika natjerati da on pusti petorku što je nama odgovaralo i u tom momentu mi smo jednostavno bili bolji brži, prodorniji. Pobjeda tima i svaka im čast.”..kazao je trener Cibone nakon susreta, a prenosi ciboona.com