ZAGREB SLAVIO U VELIKOJ GORICI... CIBONI GRADSKI DERBI, PRVI PORAZ CEDEVITE…

Igrane su sve utakmice 11.kola A-1 lige za prvaka u kojem je Cedevita doživjela prvi poraz. U gradskom derbiju Cibona je slavila pobjedu 81:76. Zagreb je niz od tri uzastopna poraza prekinuo u Velikoj Gorici gdje je svladao Goricu 82:66. Uvjerljive pobjede zabilježili su Zadar na domaćem parketu protiv Splita 90:49, i Kvarner 2010 na gostovanju u Šibeniku 103:74.

Cibona je na krilima Jamesa Florencea (28) i Ante Tonija Žižića (17) uspijela svladati Cedevitu. Vukovi su vodili većim dijelom prvog poluvreemena, a u završnici tricom Jasmina Hukića imali i 9 razlike (34:25). Do poluvremena Cedevita je smanjila prednost, a u 22.minuti i povela 41:40 nakon poena Tonija Katića. Cibona je brzo vratila prednost tricama Nika Slavice i Florencea. Serijo 10:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine Cedevita je povela 65:60, a posljednju prednost momčad Veljka Mršića imala je u 39.minuti kada je Miro Bilan ubacio za 76:76. Završnicu je bolje odigrala Cibona jer su Filip Krušlin i Florence ubacili slobodna bacanja, a pokušaji Cedevite su ostali na obruču. Kod Cedevite Marko Arapović je ubacio 15, a Jacob Pullen 12 poena.

”Jako sam sretan i ponosan zbog ove pobjede. Ovo je malo o očekivao jer Cedevita je ipak igrala u Top 16. Prije početka utakmice trener je ušao i rekao da ima osjećaj da je to taj dan i da je ovo naša večer. Mislim da smo krenuli dobro i da smo dobro odigrali iako smo na kraju ostali bez snage. Ipak, karakter i veća volja su prevagnuli na našu stranu. Mi smo utakmicu htjeli dovesti u neizvjesnu završnicu. Apsolutno zaslužena pobjeda koju bih posvetio smogovcima koji su nam vjerni. Oni su tu i na domaćim utakmicama i gostovanjima i svaka im čast. Daju podršku juniorima i mlađim selekcijama i ja im se ovim putem zahvaljujem, nadam se da će i oni rasti s nama. Cedevita je bila motiv jer ih dugo nismo pobijedili”…kazao je nakon susreta kapetan Cibone Marin Rozić, a trener Cedevite je dodao ”Čestitam Ciboni. U zadnjoj četvrtini smo dva puta okrnuli i otišli na pet razlike, ali najvažnije poteze nismo napravili dobro i promašili smo tri bitna šuta. Cibona je bila koncentriranija od nas”.

Zagreb je slavio u Velikoj Gorici nakon pune bolje igre u drugom poluvremenu. Nakon zaostatka 46:34 na poluvremenu treću četvrtinu su Mravi rješili su svoju korist 21:4 i najavili put prema pobjedi. Najefikasniji su bili Luka Božić (17) i Pavle Marčinković (14). Kod Gorice Ivan Papac je ubacio 14 poena.