Ciboni derbi, Šibenka nadigrala Analitičare…

Kompletirano je 4.kolo HT Premijer lige. Cibona je u derbiju ugostila neporaženu Goricu i upisala pobjedu 79:69, a Hermes Analitica je četvrti poraz doživjela u Šibeniku gdje je domaćin slavio 90:64.

Gorica je bolje otvorila susret u Draženovom domu, te nakon trica Majcunića, Mazalina i Batura povela 12:5, a Cibona je do prve prednosti stigla u 11.minuti kada je Josip Bilinovac ubacio tricu za 25:23. Bilinovac je nešto kasnije novom tricom odveo Vukove na +7 (32:25), a na odmoru je bilo 41:35. Drugo poluvrijeme sjajno je otvorio Roko Prkačin čiji su poeni odveli Cibonu na +11 (50:39). Najvećih +15 Cibona je imala u 29.minuti (61:46). Tada je krenula serija Gorice 11:0 koja se nastavila i u posljednjoj četvrtini kada je sastav Josipa Sesara stigao na – 4 (61:57). Odgovor Cibone stigao je u vidu dvije trice Bilinovca i zakucavanja Matea Drežnjaka za 69:57. Do kraja susreta Gorica je uspijela doći na -5, ali ne i ugroziti pobjedu Cibone u koju je Prkačin ugradio double-double učinak (22 poena, 12 skokova). Bilinovac je ubacio 17, a Bundović i Drežnjak po 15 poena. Kod Gorice Lovro Mazalin je ubacio 21, a Ivan Batur 12 poena.

”Trebala nam je ova pobjeda. Bila je dobar test jer smo dosad imali utakmice u kojima smo ili dobili ili izgubili s previše razlike. Zbog toga je bila utakmica po mom guštu- stalno tu negdje, pod stresom. Mislim da smo trebali prelomiti utakmicu puno ranije, ali dobro. Znali smo da će Gorica igrati usko pa nas testirati s tim šutom. Da smo pogodili neke otvorene situacije ranije bi prelomili, ali bolje ovako. Dobro je za razvoj igrača da igraju i treniraju pod određenim stresom.”..kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić koji sada s Cibosima odlazi na dva uzastopna gostovanja kod Mornara (ponedjeljak) i Alkara (srijeda).

Hermes Analitica je poražena u Šibeniku u susretu gdje je odigrala bolje prvo poluvrijeme nakon kojeg su domaćini imali 9 razlike (48:39). Identičnih 9 razlike bilo je i nakon trice Ivana Milekovića u završnici treće četvrtine (58:49). Tada Milija Miković pokreće seriju 13:2 s kojom Šibenka odlazi na 20 razlike (71:51). Miković je s 20 poena predvodio domaćine. Henrik Širko je uz 19 poena imao 11 skokova. Kod Hermes Analitice Ante Krapić je ubacio 17, a Mileković 11 poena.

”Čestitam Šibenci na zaluženoj pobjedi. U drugom dijelu su nas i nadigrali. Mi smo došli probati napraviti iznenađenje protiv favoriziranog domaćina. Nismo loše odigrali prvo poluvrijeme, ali uvijek nam se događaju iste stvari. Protivnik nam ode na 15- tak razlike, onda se mi vratimo na pet, šest. Skromna treća četvrtina sa samo 10 poena i tu nismo uspijeli ostati duže u neizvjesnosti”…naglasio je trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak.