Treća pobjeda Vukova... Cibona uvjerljiva u Trnskom, Boscu pristigli Korać i Babić…

Cibona je u posljednjoj utakmici 3.kola HT Premijer lige kao gost svladala Bosco 107:67. U susretu u kojem su trice šutirali 16/30 Cibosi su se rezultatski odvojili u drugoj četvrtini kada su do poluvremena napravili 22 razlike (55:33). Uoči početka susreta predsjednik Bosca Ivan Marjanović uručio je prigodnu plaketu treneru Cibone Ivanu Veliću kao bivšem igraču Bosca ” Nakon velikog pražnjenja protiv Cedevite igrači su pokazali karakter i profesionalnost jer nismo podcijenili Bosco. Tim samim respektiramo suparnika. Podijelili smo minutažu i svi su igrali što je najvažnije. Zahvaljujem se ljudima iz KK Bosco na lijepom priznanju, a uvijek mi se lijepo prisjetiti mojih dana u Zagrebu kada sam krenuo igrati košarku i te dane neću nikada zaboraviti. Želim Boscu za potraju još puno godina i kao članovi Premijer lige”..kazao je Velić nakon susreta, a trener Bosca Matija Brkljačić nije mogao računati na svog prvog centra Mladena Primorca, te najavio dolazak iskusnog Petra Babića ” Nisam previše nezadovoljan s nekim stvarima koje defanzivno pokušavamo popraviti za neke druge utakmice. Ipak je Cibona nivo više od nas. Bez obzira na start prvenstva i u ovoj utakmici smo pokazali neku dozu energije u prvoj četvrtini i ja vjerujem da uz pojačanja koja smo doveli (debitirao Nikola Korać, 7p, 7as) ćemo dobiti stabilnost i balans potreban u utakmicama s klubovima našeg randa”.

Karlo Uljarević je predvodio Cibonu s 18 poena (trice 4/5) i imao 8 asista. Johndre Leon Jefferson je dodao 15, a Nik Slavica 13. Kod Bosca Jan Palokaj je ubacio 20, a David Scott Chavlovich 11 poena.