Startala HT Premijer liga Cibona uvjerljiva u Sinju, Furniru opet kobno Škrljevo…

Startala je nova sezona HT Premijer lige. Cibona je uvjerljivo slavila u Sinju kod Alkara 85:54, dok je Adria Oil Škrljevo slavilo u Dubravi kod Furnira 91:83.

Sinjani su Ciboni parirali samo u početnim minutama (11:11), a prvom serijom 13:0 odvojili su se Vukovi i usmjerili tijek susreta na svoj mlin. U nastavku je prednost samo rasla, a izdvojio se Amar Gegić (16p, 5 sk, 3 as). Pratili su ga kapetan Roko Prkačin (6sk) i Danko Branković (4sk) svaki sa po 12, dok su Mateo Drežnjak (2sk, 2as) i Ivan Majcunić (3as) dodali po 11. Kod Alkara prvo ime je bio Dominic Gilbert sa 17 poena i 9 skokova.

”Čestitam svojim igračima na pobjedi u 1. kolu, znali smo da će biti teško gostovanje. Navijači su se pobrinuli za uzavrelu atmosferu po kojoj je Alkar i poznat. Mi smo individualno ipak kvalitetnija ekipa i sada nastavljamo dalje borbu na svim frontama, a Alkaru želim svu sreću u nastavku sezone.”..kazao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

Adria Oil Škrljevo je petu uzastpnu utakmicu slavilo protiv Furnira koji je preko Filipa Krajine dobro otvorio susret (16:11), ali nakon prve četvrtine (21:23) ipak posustao što su gosti iskoristili i preko Taylora Adwaya, Paola Marinellija i Ivana Vrgoča do odmora stigli na + 11 (49:38). Tračak nade za Furnir vratio se u završnici treće četvrtine kada su izabranici Jeronima Šarina stigli na minus 5 (60:65) ali je to večeras bio maksimum sastava Dubravaša koji na ulasku u posljednju četvrtinu nisu uspijeli zabiti koš tri i pol minute, a sve dvojbe rješio je Toni Jelenković s pet uzastopnih poena. Nakon trice Marinellija gosti su imali najvećih +15 (79:64). U završnici je Furnir uspio ublažio poraz.

”Čestitke Škrljevu na zasluženoj pobjedi. Definitivno izgubili smo utakmicu u prvom poluvremenu gdje smo imali 11 izgubljenih lopti. Neke su bile neshvatljive, a kod nekih igrača se vidjela i određena bojažljivost s obzirom da je prvo kolo. Amerkanac Hardnett je tu s nama tek nekoliko dana i vidi se da zna igrati, ali trebat će vramena na prilagodbu i pravila. Znali smo da je Adria Oil Škrljevo dobar protivnik koji je igrao u egalu i sa Zadrom i sa Eniseyom. Pokušali smo sve, ali nije išlo. Imali su deset zabijanih trica, a naš šut za tricu je bio skroman.”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

”Mislim da smo dobro igrali u većem dijelu utakmice. U početku smo se tražili dok nismo uspostavili ritam, ali kada smo dobili širinu i pritisak bilo je lakše u drugoj četvrtini. Kada smo napravili 12 razlike jednostavno smo se neodgovorno ponašali i to je zamjerka mojim igračima. Prva utakmica je uvijek teška i neizvjesna. Zadovoljstvo pobjedom u Dubravi koja je znatno bolja nego prošle godine”…kazao je trener AO Škrljeva Damir Rajković.

Adway je ubacio 28 poena uz 8 skokova, Marinelli 16 uz 5 asista, a Jelenković 12 uz 6 asista. Vrijedi izdvojiti 8 asistencija Josipa Barnjaka. Kod Furnira Igor Marić je ubacio 19, Lovro Mandalinić 17, a Filip Krajina 13 poena.

U posljednjem susretu u četvrtak igraju Cedevita Junior i Split.