Vukovi slavili 116:77.... Cibona uvjerljiva protiv Škrljeva za polufinale sa Zadrom…

Cibona je u trećoj utakmici četvrtfinala doigravanja nadigrala Škrljevo 116:77 i s ukupnih 2-1 izborila polufinalnu seriju gdje je očekuju dvoboji protiv Zadra. Škrljevo je držalo rezultatski priključak do završnice druge četvrtine kada Bilinovac i Gilbert ubacuju trice za 10 razlike (59:49),  a već nakon pet minuta igra u trećoj četvrtini bilo je 20 razlike (75:55). Do kraja uvjerljiv nastup Cibosa (trice 12/25) gdje je osam igrača imao dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Luka Žorić (19) i Krešimir Ljubičić (14p, 7 sk), a vrijedi izdvojiti 12 poena i 8 asista Karla Uljarevića. Kod Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 17, a David Ušić 16 poena.

“Čestitam mojim momcima na pobjedi. Bili smo borbeni i fokusirani cijelu utakmicu. Jedini pad koncentracije bio je u prvom poluvremenu u obrani. Škrljevo je pokazalo da su opasna ekipa, no dobili smo sigurnost i na kraju dovršili utakmicu”..kazao je nakon susreta trener Cibone Ante Nazor, a prenosi cibona.com

Prva utakmica polufinala igra se u subotu (19) u Zadru.