NADIGRALI ZADAR 104:79... CIBONA UVJERLJIVA NA STARTU DOIGRAVANJA…

Košarkaši Cibone uvjerljivom pobjedom protiv Zadra 104:79 poveli su 1:0 u polufinalu Prvenstva Hrvatske. Odličan ulazak Vukova u susret (19:9) naznačio je u kojem će smjeru krenuti ova utakmica. Zadar je nakon trice Ante Delaša za 26:21 kratko uhvatio rezultatski priključak, ali je već do poluvremena Cibona stigla do 15 razlike (52:37) iako je imala i 19 razlike. U nastavku prednost je samo rasla, a trener Damir Mulaomerović mogao je biti zadovoljan nakon utakmice ”Čestitke svim mojim igračima na maksimalnom pristupu, dobrom karakteru. Ova utakmica je nosila dosta zamki, a odigrali smo ju na najbolji mogući način, a uspjeli smo i podijeliti snage, što je za nas bitno. Bili smo unutra od prve minute i prve obrane. Igračima kapa dolje što svaki u ovakvim situacijama nalaze rezerve i motiva. U drugoj utakmici dat ćemo sve da probamo završiti tu seriju i plasiramo se u finale, što bi bilo nagrada za naš tim. U subotu će vjerojatno biti drugačija utakmica od ove. Ja vjerujem u moj tim. Mislim da smo večeras igrali stvarno dobro i pametno u svakom trenutku. Kontrolirali smo utakmicu od prve do zadnje minute, što me zaista raduje. Zadar kući igra puno sigurnije i rasterećenije, tako da će biti drugačija utakmica”

Cibonu je predvodio James Florence sa 16 poena. Nik Slavica je dodao 16, a Ante Toni Žižić 15 poena. Kod Zadra bolji od ostalih Boris Barać sa 17 poena.

Druga utakmica igra se u subotu (20h) u Zadru.