Cibona u završnici poražena od Zadra…

U zaostaloj utakmici 31.kola HT Premijer lige Zadar je kao gost slavio kod Cibone 80:78. Gotovo cijeli susret rezultatsku prednost imali su Cibosi, a Zadar je prvi puta poveo na četiri minute prije kraja kada je Kody Justice zabio oba bacanja za 72:70. Odlično otvaranje Cibone koja je na krilima Tonija Nakića i Roka Prkačina, te tricom Ivana Novačića početkom druge četvrtine vodila 31:19. Na poluvremenu je bilo 46:38, a na ulasku u posljednju četvrtinu 59:55.

Nešto manje od osam minuta prije kraja pri rezultatu 67:60 zbog prigovora isključen je trener Zadra Veljko Mršić, a momčad Vladimira Jovanovića je imala obećavajućih 70:62 na manje od sedam minuta prije kraja. Tada je Justice zabio deset uzastopnih poena (dvije trice), a prednost Vukovima je košem uz dodatno vratio Roko Prkačin (73:72). Zapaženu dionicu imao je centar Zadra Jure Planinić koji je doveo goste na 76:73, a Lovro Gnjidić izjednačio tricom (76:76). U završnici je Dominik Mavra zabio četiri bacanja, a s druge strane Darko Planinić dva, a posljednji napad Cibone nije realizirao Krešimir Radovčić.

Cibona je ovim porazom propustila priliku da dođe na korak od pozicije broj dva, a za to će im trebati pobjeda protiv Alkara u subotu, ali i barem jedan poraz Splita kojeg očekuju susreti s Furnirom i Goricom.

”Ovo mi jedna od najdražih pobjeda. Ušli smo malo sporo kao da nam nije bitna utakmica. Ipak je ovo derbi i nismo smijeli pustiti da ova utakmica ode tek tako. Na kraju mi je baš drago jer smo pokazali karakter kao i u svim najbitnijim utakmicama ove sezone”..kazao je Mavra koji je sa 16 poena predvodio Zadar. Kod Cibone najviše je ubacio Prkačin (18p, 6sk), a nakon susreta je kazao ”Dobro smo otvorili utakmicu i išao nas je šut prvo polurijeme. Drugo poluvrijeme smo spustili ritam i kada smo počeli promašivat krenula je padati razlika. Imali smo i taj zadnji šut, ali nismo uspijeli. Glavu moramo dići gore i čekati revanš sa Zadrom u doigravanju”..

1. Zadar 32 28 4 15 - 1 13 - 3 2732 2226 +506 60
2. Cibona 32 25 7 13 - 3 12 - 4 2894 2360 +534 57
3. KK Split 31 24 7 16 - 0 8 - 7 2736 2400 +336 55
4. Gorica 30 22 8 14 - 1 8 - 7 2634 2269 +365 52
5. Adria Oil Škrljevo 32 17 15 11 - 5 6 - 10 2568 2638 -70 49
6. Sonik Puntamika 32 17 15 11 - 5 6 - 10 2535 2675 -140 49
7. Zabok 32 15 17 8 - 8 7 - 9 2488 2578 -90 47
8. GKK Šibenka 32 13 19 9 - 7 4 - 12 2696 2849 -153 45