U 2.kolu HT Premijer lige... Cibona u nastavku svladala Šibenik…

Cibona je u posljednjoj utakmici 2.kola HT Premijer lige svladala Šibenik 92:87. Susret s dva poluvremena u kojem je prvo pripalo Šibenčanima koji su na odmoru imali 13 razlike (51:38) uz 8 pogođenih trica iz 13 pokušaja i 17 poena Martina Junakovića. Cibonin odgovor stigao je u prvih pet minuta treće četvrtine kada su Vukovi napravili seriju 19:2 za prednost 57:53. Nije se Šibenik predavao koji je početkom posljednje četvrtine tricom Tonija Nakića imao mini prednost 71:70. S dvije trice Bradisa Rossa Cibona je u posljednje četiri minute ušla sa 7 poena viška (84:77), ali su Bašić, Nakić i Junaković vratili novu neizvjesnost kada su na ulasku u posljednje dvije minute došli na minus 2 (86:84).  Pobjedu Cibosima donose Novačić i Markota koji zabijaju za 90:84.

Dominic Gilbert je ubacio 18 poena, Ross 16, a Novačić i Bilinovac (11 as) po 13. Kod Šibenika Junaković je ubacio 30 poena (šut 11/21, 8 as). Pavao Paić i Nakić su dodali po 15.

1. Cedevita 2 2 0 1 - 0 1 - 0 159 120 +39 4
2. Cibona 2 2 0 1 - 0 1 - 0 178 153 +25 4
3. KK Alkar 2 2 0 2 - 0 0 - 0 180 164 +16 4
4. Gorica 2 1 1 1 - 0 0 - 1 177 154 +23 3
5. Zadar 2 1 1 0 - 0 1 - 1 189 179 +10 3
6. KK Split 2 1 1 0 - 1 1 - 0 151 148 +3 3
7. GKK Šibenka 2 1 1 1 - 0 0 - 1 173 171 +2 3
8. Zabok 2 1 1 1 - 0 0 - 1 173 172 +1 3