Cibona teško kod Sonika, Zadar slavio kod Hermes Analitice…

Komletirano je 19.kolo HT Premijer lige nakon kojeg slijedi tri tjedna pauze zbog završnice Kupa Krešimira Ćosića i kvalifikacijskih utakmica reprezentacije Hrvatske za Eurobasket 2021.

Cibona je gostovala kod Sonik Puntamike u Zadru i slavila 85:81. Teška utakmica za Cibose koje je do pobjede doveo Ivan Novačić u završnici susreta kada je u posljednje tri minute ubacio dvije trice i šest slobodnih bcanaja. Domaćini su sredinom treće četvrtine imali 9 razlike (51:42), a u posljednju četvrtinu ušli s +2 (60:58). Posljednji puta su vodili na osam minuta do kraja kada je bilo 64:63 nakon čega je Cibona napravila seriju 8:0.

Shane Gibson (20) i Novačić (19) najbolji kod Vukova, dok je Sonik Puntamiku predvodio bivši igrač Rudeša Tomislav Cvitković koji je ubacio 21, a Šime Špralja je dodao 20.

Zadar je dan nakon poraza u Ljubljani kod Cedevite Olimpije slavio u Zagrebu kod Hermes Analitice 106:88. Očekivano susret prve i posljednje momčadi nije ponudio rezultatsku neizvjesnost iako su Analitičari na odmoru bili na pristojnih -10 (54:44). Stefan Fundić (26) i Karlo Uljarević (17) ponajbolji Zadrani, a kod Hermes Analitice koju u slijedećem kolu očekuje utakmica sezone u Dubravi opet je najefikasniji bio Ivan Svoboda s 31 poenom (trice 5/9). Hermes Analitica je ubacila 14 trica iz 32 pokušaja, a po četiri trice iz 8 pokušaja su ubacili Filip Kordić i Luka Krajinović koji su skupili po 19 poena.