U NEDJELJU CEDEVITA - CIBONA U PRVOJ UTAKMICI FINALA... CIBONA SVLADALA ZADAR I IZBORILA FINALE PH..

U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske Cibona je svladala Zadar 70:61 i plasirala se u finale gdje je očekuje Cedevita. Momčad Damira Mulaomerovića u lijepo ispunjenoj dvorani KC Dražen Petrović nošena na krilima raspoloženog Jamesa Florencea (27 poena, trice 7/18), te Filipa Krušlina (17) i Ante Žižića (12) zabilježila je pobjedu u utakmici u kojoj je Zadru pripao samo početak (13:5), a već do isteka prve četvrtine Vukovi su stigli do prednosti 18:15. Krušlin je sjajno otvorio drugu četvrtinu, a nakon trive Žan Mark Šiška Cibona je sredinom druge četvrtine imala 13 razlike (30:17).

Cibona je početkom drugog poluvremena kada je Florence ubacio tricu imala + 20 (51:31), a nesto kasnije je i Krušlin dodao za 57:37. Zadrani (Kraljević 20) su uspijeli serijom 16:2 početkom posljednje četvrtine smanjiti na 59:53, ta 62:58, ali opet je sjajni Florence uz Žižića povukao Cibonu do 68:58 i rješio sve dvojbe.

”Čestitam svojim igračima, nije bilo lako. Ovo je bilo pravo polufinale, jedna dobra utakmica. Čestitke na angažmanu, ponašanju i svemu što smo pružiil. Imali smo apsolutnu kontrolu nad utakmicom iako smo u jednom trenutku stali i dozvolili Zadru da nam se približi. Kad sam vidio Krušlina kako igra, znao sam da je to to. Svi ostali, moram naglasiti i Hukića, reagirali su pravovremeno. Nije bilo lako ni Roziću igrati nakon ovih dana. Svi su pružili dobru rolu u ovoj igri. Ovo je moje prvo finale. Ako mogu nekome posvetiti, to bi bio moj pokojni prijatelj Zdenko Jurković, koji bi da je živ, bio najsretniji čovjek na svijetu. On je uvijek vjerovao u mene i bio mi podrška. Ovo mi je prilika da ga se sjetim. U nedjelju počinje finale, igramo protiv euroligaša. Potrošili se jesmo, ali mislim da je vrijedilo svega što se događalo na terenu. Vjerujem da ćemo se odmoriti, probat ćemo se što bolje pripremiti. Sigurno je Cedevita u laganoj prednosti i imali su lakši put te dosta vremena za  trenirati, ali bit će interesantno. Dat ćemo sve od sebe i nećemo se predati, tako da se nadam jednom pravom košarkaškom finalu”..kazao je nakon susreta trener Cibone, a njegov kolega Ante Nazor je dodao ”Čestitao bih Ciboni i želim im svu sreću. Mi smo tu došli odigrati kvalitetnu utakmicu iako smo znali da će protivnik biti nervozan, što se očitovalo u prvoj četvrtini s procentom šuta. Pokušali smo ih zadržati, ali trebali smo uložiti dodatni napor. Nama je obrana bila problem. Iskustvom Hukića u prvom dijelu je Cibona preokrenula susret u svoju korist, a u drugom poluvremena ekstra kvaliteta Florencea je bila presudna, što je privelo utakmicu kraju”.

Prva utakmica finala doigravanja za prvaka Hrvatske između Cedevite i Cibone igra se u nedjelju od 20 sati u Domu sportova II.