Cibona stigla na korak od naslova…

Cibona je u trećoj utakmici finala doigravanja slavila u Domu sportova kod Cedevite 76:65 i povela 3-0 u pobjedama čime je došla na korak od naslova kojeg čeka šest godina. Mali broj poena obilježio je prvu četvrtinu (14:14), a na poluvremenu momčad Ivana Velića imala je mini prednost (32:31). Rasploženom Damiru Markoti pridodao se Filip Bundović koji je s dvije trice otvorio nastavak i doveo Cibose na +7 (40:33). Uzvratila je Cedevita preko Tonija Katića i Marka Banića te stigla do prednosti 53:52. Završnicu treće četvrtine obilježio je Ivan Novačić koji je uz Markotu u posljednju četvrtinu uveo svoju momčad s +5 (58:53).

Nakon trice Bundovića gosti su u posljednjih šest minuta ušli sa sedam poena viška (65:58), a nakon sjajne role istog igrača na tri i pol minute prija kraja Vukovi su imali i 9 razlike (69:60). Momčad Slavena Rimca ni večeras nije pokazala utakmicu na nivou svojih igara iz ABA lige, a zasluge zasigurno idu i Ciboni koja igra odlično u doigravanju i koja je dobila 11 u posljednjih 12 utakmica HT Premijer lige.

Markota je ubacio 23, Bundović 16, Novačić 11, a Roko Rogić 10 poena. Kod Cedevite Filip Krušlin je ubacio 15, a Elgin Cook 10 poena.

Četvrta utakmica u kojoj Cibona pobjedom može postati prvak Hrvatske igra se u četvrtak od 20 sati u Domu sportova.

“Svi vidimo da je u ovom trenutku, ovih 10 dana što smo igrali, Cibona puno raspoloženija. Danas smo dobili neku reakciju što se tiče obrane, no ostali smo svezani u napadu. Imamo dobre šutere izvana, ali trica nam je ostala na 12%. To je i stvar psihe i sigurno da je nakon 2-0 puno teže pogoditi šut nego da je 0-0. Mislim da se nismo pronašli. Pogotovo u nekim dijelovima gdje smo odigrali dobru obranu nismo pronalazili rješenja u napadu. U nekim momentima gdje smo trebali zabiti lagane poene popiknemo se na jedan drugoga i onda primamo trice. U pick and popu protiv Bundovića smo popili tri trice… U nedjelju trebamo opet izaći na teren, dati sve od sebe pa što bude. Nema tu previše pametovanja. Nema tu previše vremena za treninge i mislim da su igrači svjesni u kakvoj su situaciji. Tijekom cijele serije jednostavno se osjeti da su igrači Cibone spremniji napraviti nešto više da se pobijedi, no ne bih želio nešto prebaciti na igrače jer je to moja najveća greška i ja tu preuzimam odgovornost.”..kazao je trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita.hr, dok je Ivan Velić dodao “Kad odigrate tri ovakve utakmice u seriji, a uvijek je sljedeća bolja od one prethodne, to je za trenera zadovoljstvo. Večeras smo pokazali da možemo još jedan korak gore. Odigrali smo vrhunsku utakmicu na gostujućem terenu. Nemamo puno oružja, ali ovo što imamo gađamo precizno. S obzirom na to kako smo igrali i na odnos prema dresu Cibone, ponosan sam na dečke kako god ova serija završila.”