Cibona sredila i Dubravaše…

Nakon Hermes Analitice jučer samo 24 sata kasnije Cibona je slavila i protiv Furnira iz Dubrave i upisala devetu pobjedu u HT Premijer ligi. Bilo je 85:67 u susretu koji je odlučen u prvom poluvremenu nakon što je Mislav Brzoja držao Lavove na startu i pristojnom minusu (21:13) nakon prve četvrtine. Sve dvojbe rješili su Vukovi u drugoj četvrtini koju su otvorili serijom 13:0. Na poluvremenu je bilo 49:25, a sredinom treće četvrtine i 30 razlike (62:32). U završnici susreta Furnir je preko Brzoje i Pandurića uspio izboriti pristojan poraz.

Roko Prkačin s 19 poena i 10 skokova predvodio je sastav Ivana Velića. Toni Nakić je ubacio 18, Filip Bundović 12, a Igor Marić 10 poena. Kod Dubravaša Brzoja je ubacio 23 uz 6 skokova, a Luka Pandurić 12.

”Ipak su noge izdržale. Ušli smo ozbiljno i baš smo izgledali jako dobro prvo poluvrijeme. Čestitam igračima na pobjedi, a prvenstveno na pristupu koji smo imali tako da smo riješili utakmicu u prvih 20 minuta, pa smo poslije uvježbavali neke stvari. Smanjili smo ritam što je protivnik iskoristio i malo smanjio prednost. Sve u svemu, zadovoljan sam kako smo igrali. Sad imamo 2 dana da se spremimo za Partizan. Jako je bitno da nije bilo nikakvih ozljeda, jedino Vucić vuče ozljedu zadnje lože, a svi ostali su spremni.”..kazao je Ivan Velić nakon susreta, a trener Furnira Vladimir Krstić mogao je biti zadovoljan na kraju konačnim ishodom ”Čestitke Ciboni koja je od samog početka kontrolirala agresiju, dobru obranu, kontranapad, skok, pogađali su trice i u prvom je poluvremenu već utakmica bila praktički riješena. U drugom smo bili bolji, Cibona je isto ‘smanjila gas’ i na kraju prihvatljivih -18. Zadovoljan sam sa drugim poluvremenom, ali s prvim nisam.”

Cibona u subotu dočekuje Partizan u ABA ligi, a Furnir će istog dana ugostiti Split u HT Premijer ligi.