Druga utakmica u nedjelju u KC Dražen Petrović... Cibona slavila u prvoj utakmici finala PH…

U prvoj utakmici finala doigravanja HT Premijer lige košarkaši Cibone svladali su Cedevitu u Domu sportova 96:87. Odlična večer Vukova koji su nakon prednosti Cedevite 29:28 u 13.minuti do poluvremena napravili seriju 18:5 za 12 razlike 46:34. Dvije trice ubacio je Ivan Novačić, a uz razigrane Tomasa, Žorića i Ratkovicu momčad trenera Ante Nazora odličnom ulaskom u treću četvrtinu stigla je do 26 razlike (66:40). U završnici utakmice Cedevita je uspijela zaprijetiti (86:92), ali ne i okrenuti zasluženu pobjedu Cibone koja je trice šutirala 12/25, a imala 12 skokova više i 14 asistencija više.

Luka Žorić je ubacio 24 poena uz 11 skokova. Marko Tomas je ubacio 14 uz 5 asista, Novačić i Domagoj Bošnjak (8sk) po 13, a Marin Rozić 12 uz 8 skokova. Vrijedi izdoviti 11 asistancija Branislava Ratkovice. Cedevita je ubacila identičan broj trica (12), a šutirala čak 16 lopti više, a predvodili su je Roko Ukić s 22 poena i Džanan Musa (16).

” Čestitam momcima na pobjedi. Nisam očekivao utakmicu na veliki broj poena. Finala su više ratnički nastrojena. Ono s čime ne mogu biti zadovoljan je da smo u jednom trenutku počeli gledati semafor i prestali igrati. To se ne smije događati, trebamo igrati od početka do kraja utakmice. Nadam se da ćemo zadržati puno jači fokus u drugoj utakmici i da ćemo biti borbeniji. Jedino dobro iz utakmice je pobjeda, što je ipak bolje od poraza”..kazao je trener Cibone nakon utakmice, a prenosi cibona.com

“Čestitam Ciboni na pobjedi. Mi smo igrali slabo i premekano, a protiv Cibone treba igrati čvrsto. Treba se s njima potući jer neki njihovi igrači imaju status koji još nisam vidio, mogu raditi što žele i tu se mi ne snađemo. Počeli smo preslabo, no ako smo imali snage da dođemo na -6 znači da je snaga bila tu negdje, ali je bila negdje skrivena. Mi već neko vrijeme igramo sebičnu i egoističnu košarku. To nije moja košarka. Ja sam za dva driblinga i pas, a Cibona baš na drugoj strani igra kako ja želim. Oni su dodavali i pogađali, a poslije su imali i sreću. Pogađali su neke teške šuteve od table, ali na neki način su to možda i zaslužili.”..kazao je Jure Zdovc, trener Cedevite, a prenosi kkcedevita.hr