Cibona slavila u Osijeku, uvjerljivi porazi Dubrave Furnir i Hermes Analitice…

U 12.kolu HT Premijer lige Cibona je slavila u Osijeku kod Vrijednosnica, a Dubrava Furnir i Hermes Analitica su doživjeli uvjerljive poraze.

Cibona je na putu za Beograd gdje sutra igra protiv Partizana u ABA ligi zastala u Osijeku i svladala domaće Vrijednosnice Osijek 99:87. Prednost u prvom dijelu Vukovi su stekli boljim otvaranjem susreta (28:17). Osječani su u trećoj četvrti stigli i do mini prednosti, a nakon trice Ivana Novačića Cibona je u posljednju četvrtinu ušla s prednošću 72:68. Osječani su nadu u pobjedu gajili do trice Lovre Bašića za 80:83, ali su Novačić i Marko Ramljak uz tricu Filipa Bundovića za 91:80 odveli utakmicu na konto Vukova koje su predvodili Novačić (22), Bundović (20), a Josip Bilinovac je dodao 18. Kod domaćina najviše 18 poena ubacio je Bašić.

Dubrava Furnir je doživjela drugi uzastopni uvjerljivi poraz. Nakon Velike Gorice večeras su izabranici Vladimira Krstića poraženi u Zaboku 99:66. Dobro otvaranje susreta Dubravašima je donijelo prednost 18:15, nakon kojeg Zabok do kraja prve četvrtine radi seriju 8:0, a nakon prednosti na poluvremenu 44:31 sve nade Lavova nestale su u prvim minutama treće četvrtine kada je Zabok napravio seriju 17:2. Luka Tomas (22), Šime Lisica (19) i novopridošli Sven Smajlagić (13) predvodili su Zabok, a kod Dubrave Furnir po 11 poena ubacili su Josip Gulam i Fran Vujić.

Hermes Analitica je ugostila Šibenku koja je slavila 88:62. Gosti su već u prvoj četvrtini napravili 15 razlike (29:14) i u nastavku susreta nisu dozvolili Analitičarima mogući rezultatski priključak. Ivan Vraneš (16) i Domagoj Šarić (15) ponajbolji strijelci Šibenčana, a kod Hermesa Julijan Rajič je ubacio 19, a Filip Kordić 12 poena.