U 10.kolu ABA lige... Cibona slavila u Novom Mestu..

Košarkaši Cibone prekinuli su niz od tri uzastopna poraza u ABA ligi i upisali pobjedu na gostovanju kod Krke u Novom Mestu. Bilo je 100:90 u susretu kojeg su obilježili rezultatski obrati. Napadački odličnu prvu četvrtinu Cibona je rješila u svoju korist 35:25, ali su domaćini uzvratili u drugoj četvrtini kad su nakon prednosti Vukova 42:29 do poluvremena napravili seriju 21:6 i imali prednost 50:48. U trećoj četvrtini Krka je imala najviše 5 razlike (57:52).

Zagrepčani su tricom Damira Markote i košem Karla Uljarevića poveli 48:74 početkom posljednje četvrtine, ali su Balažič i Bratož držali domaćine u susretu koji je odlučne u posljednje dvije minute. Pri rezultatu 88:88 Markota je ubacio važnu tricu nakon čega su Cibosi iskoristili pogreške domaćina i s linije slobodnih bacanja stigli do četvrte pobjede u ovom natjecanju u kojem će u nedjelju (19.00) ugostiti prvaka Budućnost Voli.

Marko Ljubičić je ubacio 21 poen uz 7 asista. Markota je dodao 20, a Brandis Raley Ross 11 poena. Krku je predvodio Luka Lapornik s 25 poena.