POBJEDA U PRVOJ UTAKMICI OSMINE FINALA FIBA EUROKUPA... CIBONA SLAVILA U LITVI…

Cibona je slavila u prvoj utakmici osmine finala Fiba Eurokupa. Na gostovanju u Litvi kod domaćeg Juventusa iz Utene bilo je 83:78 čime su zagrepčani poveli 1-0 i napravili break uoči drugog susreta koji se igra slijedeće srijede u Zagrebu.

Vukovi su odlično otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 25:13, a do odmora napravili 17 razlike (50:33). U nastavku je momčad Damira Mulaomerovića mirno susret privela kraju iako su domaćini u završnici serijom 9:1 uspijeli ublažiti poraz. Cibose su predvodili James Florence sa 22 i  Nik Slavica sa 18 poena. Nakon susreta trener Cibone mogao je biti i više nego zadovoljan pobjedom koja otvara vrata ulaska u četvrtfinale ”Čestitke momcima, odigrali su vrhunski. Taktički je to bilo odlično, ali dogodio se mali pad. U ovakvoj situaciji, kad imamo smanjeni roster teško je od momaka očekivati maksimalnu koncentraciju. Velika pobjeda za nas, nadam se da ćemo je kapitalizirati i kod kuće. Radi se o ekipi koja je dosta nezgodna, ali mislim da smo večeras bili bolji i zasluženo pobijedili”.

Pred Cibonom je u ponedjeljak susret 25.kola ABA lige i dolazak Crvene zvezde, a samo dva dana kasnije i uzvratni susret protiv Juventusa.