Cibona slavila u Gorici, Cedevita Junior poražena od Zadra…

U 14.kolu HT Premijer lige Cibona je slavila u Velikoj Gorici 76:70. Gorica je bolje otvorila susret (19:10), ali je Cibona u drugoj četvrtini serijom 13:4 na poluvremenu imala +7 (40:33). U nastavku su Cibosi održavali prednost, a Gorica prijetila uz jedno izjednačenje (46:46).

Danko Branković (21) i Lovro Gnjidić (17) su predvodili Vukove, a kod Gorice Marko Baković je ubacio 16 (11sk), Mate Kalajžić 14, a Borna Kapusta 13.

“Gorica je uvijek nezgodna, pogotovo na gostovanju. Mi smo malo ležerno ušli u utakmicu, nismo bili pravi i Gorica je to znala iskoristiti. Kasnije smo odigrali bolje, odvojili se i na kraju došli do pobjede.”..kazao je Lovro Gnjdić nakon susreta.

Cedevita Junior je odigrala hrabru utakmicu protiv Zadra i poražena 73:67. Nakon izjednačenog prvog dijela (43:42) sredinom treće četvrtine nakon trice mladog Vite Kučića momčad Damira Mulaomerovića je imala 9 razlike (53:44). Vodili su domaćini i poečtkom posljednje četvrtine (58:56), a tada je uslijedila serija Zadra 13:0 koja je trasirala put prema pobjedi.

Zadar je predvodio Trevor Thompson (27p, 9sk). Martin Junaković je dodao 14, a Pavle Marčinković 10. Kod CJ Jure Planinić je ubacio 14 (8sk), Kučić 12, a Goran Filipović 10 uz 7 asista.

“Mislim da prije svega nismo izdržali. Imali smo manju rotaciju i nemam što zamjeriti momcima. Mislim da su se borili do kraja. To su sve mladi momci i naravno da će imati propadanja u igri. Žao mi je, promašili smo 13 slobodnih bacanja i to je podatak koji sve govori. I kad smo kontrolirali utakmicu, mislim da smo bili nepotrebno u nervozi. Morali smo rotirati sve visoke igrače zbog penala. Mislim da smo protiv Zadra, koji je s ovakvim rosterom i više igrača u rotaciji, pružili dobru partiju. Čestitke Zadru, na kraju su bili smireniji i svojim iskustvom su na kraju priveli utakmicu kraju. Bila je dobra utakmica. Pokazala su se dva momka, i Kučić i Serdarušić. Mislim da su to momci koji su dobili priliku i dobro je iskoristili. Svima ostalima nemam što zamjeriti. Borili smo se. Možda da je bilo malo više koncentracije u danim momentima, no sve su to mladi momci.“..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović