Nakon četiri godine slavlje u Crnoj Gori... Cibona slavila u Baru…

Cibona je slavila na gostovanju u Baru kod domaćeg Mornara 87:77 na startu Admiral Bet ABA lige. Bila je to prva pobjeda Vukova nad Mornarom nakon tri godine i slavlje u Baru nakon gotovo četiri godine. Sjajno su krenuli Cibosi u utakmicu i na krilima raspoloženog kapetana Roka Prkačina dobili prvu četvrtiu 28:16. Samo kratko je Mornar zaprijetio (24:30), a nakon sjajnih asistencija Lovre Gnjidića za dvije uzastopne trice Prkačina sastav Vladimira Jovanovića opet odlazi na +14 (38:24). Završnicu prvog poluvremena obilježio je Amar Gegić za 19 (51:32). Slabiji period igre Cibone je bila tek treća četvrtina kada je Mornar smanjio na sedam razlike, a točku na I stavio je Prkačin zabivši za +15 (85:70) na 2,15 do kraja.

Prkačin je utakmicu završio s 24 poena (šut za dvicu 9/9) uz 6 skokova. Nathan Reuver je ubacio 18 uz 7 skokova, Gegić 17 uz 7 asista, a Gnjidić (8as) i Danko Branković po 10. Kod Mornara Marko Jeremić i Vladimir MIhailović su ubacili po 18.

Cibona u ponedjeljak gostuje u Splitu u 2.kolu HT Premijer lige.