Cibona rutinski kroz Dubravu…

U 32.kolu HT Premijer lige Cibona je samo dan nakon velike probjede protiv Cedevite Olimpije očekivano slavila u Dubravi kod Furnira 109:73. Furnir je samo na startu tricom Ivana Tvrtka Majića vodio, a tada je uslijedila serija Cibosa 13:0 koju je zaustavio Ante Smolić. Nezadrživ za Dubravaše bio je Danko Branković koji je prvi dio lige proveo na posudbi u Furniru, a od prvih 15 poena Cibone ugradio je 13. Cibona se rezultatski odvojila nakon sedme minute (12:15), a već u drugoj četvrtini imala i +21 (46:25).

Furnir koji je igrao bez lakše ozlijeđenog Tramaine Isabella na mahove je mini serijama smanjivao prednost Vukova, a trener Jeronimo Šarin raspodjelio je minutažu igračima kako bi izbjegao eventualne ozljede uoči ključnih utakmica sezone koje očekuju Furnir početkom svibnja.

Trener Cibone Vladimir Jovanović nije koristio Darka Planinića, a uz Brankovića koji je ubacio 22 poena uz 14 skokova svoje minute sjajno je iskoristio junior Vito Vujović koji je za 18 minuta ubacio 9 poena uz 3 asista. Mateo Drežnjak (7sk, 7as) i Ivan Novačić (trice 4/4) su ubacili po 16, a kod Furnira najefikasniji su bili Luka Pandurić (14) i Majić (12), dok su Makur Puou i Mihajlo Jerković dodali po 11.

”Pokušali smo rasporediti minutažu i energiju, a najvažnije nam je bilo da uzmemo dva boda i ostanemo u ritmu bez ozljeda. Nije lako u manje od 24 sata poslije velike fizičke i emotivne potrošnje odigrati utakmicu. Čestitam momcima na pobjedi”..kazao je trener Cibone Vladimir Jovanović, a trener Furnira Jeronimo Šarin je naglasio ”Rezultat naravno nije ohrabrujući, ali mene veseli nekakvih 15-20 minuta solidne igre u obrani. Naravno da je napadački bilo puno teže bez Isabella, ali ako produžimo vrijeme bolje igre u obrani onda mislim da ostanak u ligi neće doći u pitanje”.

Furnir će treći krug završiti gostovanjem u Splitu, a Cibona domaćim susretom protiv Alkara.

1. Cibona 31 25 6 13 - 2 12 - 4 2816 2280 +536 56
2. Zadar 29 25 4 13 - 1 12 - 3 2476 2007 +469 54
3. KK Split 29 24 5 16 - 0 8 - 5 2607 2245 +362 53
4. Gorica 30 22 8 14 - 1 8 - 7 2634 2269 +365 52
5. Opus Puntamika 31 16 15 11 - 5 5 - 10 2455 2605 -150 47
6. DepoLink Škrljevo 30 16 14 10 - 5 6 - 9 2411 2482 -71 46
7. Zabok 31 14 17 8 - 8 6 - 9 2385 2490 -105 45
8. GKK Šibenka 30 12 18 8 - 7 4 - 11 2528 2671 -143 42