Ciboni prvi pobjeda u finalu doigravanja…

U prvoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović svladala Cedevitu 88:84 i povela 1-0 u seriji na četiri dobivene utakmice. Cedevita je košem Marka Banića samo jednaput povela (81:80) na nešto više od dvije minute do kraja. Bolji ulazak Cibone u susret koja je na krilima Marina Rozića i Damira Markote dobila prvu četvrtinu 28:16. Sredinom druge četvrtine nakon koša i dodatnog bacanja Roka Prkačina Vukovi su imali i 18 razlike (41:23). Do odmora je Cedevita smanjila (51:39), a raspoloženu Cibonu gledali smo i početkom treće četvrtine kada je uz dvije trice Igora Marića i jednu Roka Rogića povela 60:41. Rezultatski povratak Cedevite u završnici treće četvrtine najavio je Jacob Pullen (64:55). Nakon trice Frana Pilepića na sedam minuta prije kraja Cibona je imala +10 (73:63). Tada je krenula Cedevita koja je tricama Domagoja Bošnjaka i Pullena u samo tri minute uhvatila priključak (76:73).

Prednost Cibone 80:74 serijom 7:0 okrenula je Cedevita i povela opisanim košem Banića. Tada Filip Bundović ubacuje četiri uzastopna poena, a nakon druge tehničke pogreške Justina Cobbsa jedno bacanje Marić za +4 (85:81). Promašaj Pullena s linije slobodnih bacanja kaznio je i Markota te potvrdio prvu pobjedu Cibosa.

”Cibona je, bez obzira na to što smo upozoravali da neće biti jednostavno, pokazala puno više želje, bili su koncentriraniji i svježiji. Pogotovo u startu utakmice. Uvijek je teško kad moraš stizati rezultat. U trećoj četvrtini je u jednom trenutku bilo 19 razlike. To je teško stići protiv bilo koje ekipe. Čak smo preokrenuli, ali ostali smo na kraju bez snage. Na kraju je bila velika nervoza. Jednostavno nas sitnice bespotrebno prelagano izbace iz takta.”..kazao je trener Cedevite Slaven Rimac, a prenosi kkcedevita.hr. Trener Cibone Ivan Velić nije skrivao zadovoljstvo startnom pobjedom “Za nas je ovo jako bitna i velika pobjeda. Ne treba zaboraviti da je Cibona praktički prvi put u povijesti bez stranaca i ovakvu ekipu dobiti je pothvat. Čestitam igračima. Odigrali su pravu, mušku utakmicu, s velikim fokusom i energijom i zasluženo smo pobijedili. Treba ostati koncentriran. Mi da i vodimo Cedevitu 3-0 to ne bi bila nikakva garancija.”

Markota je ubacio 16 poena uz 10 skokova. Rozić je dodao 15, a Rogić (8as) i Bundović po 10 poena. Kod Cedevite Cobbs je ubacio 16, Pullen 14, a Filip Krušlin 12 poena.

Druga utakmica igra se u petak u KC Dražen Petrović (20.00)