Druga utakmica u srijedu Splitu... Cibona povela protiv Splita u polufinalu doigravanja…

Cibona je u prvoj utakmici polufinala doigravanja slavila potiv Splita 89:82 i povela 1-0 u seriji na tri dobivene utakmice. Splićani su pružili odličan otpor Vukovima i praktički do posljednjih trenutaka bili u utakmici. Momčad Ante Grgurevića povela je 11:0 na startu, a prvu četvrtinu dobila 24:19. Imali su gosti i 11 razlike u drugoj četvrtini, a na odmoru +3 (50:47).

Damir Markota je uz dvije trice i osam poena otvorio treću četvrtinu kada je Cibona rezultat okrenula na svoju stranu. Split se nije predavao već u posljednjih deset minuta ušao u zaostatku 69:66. Marko Ljubučić tricom i Filip Bundović dvicom su otvorili četvrtu četvrtinu za +8 (74:66). U posljednjih pet minuta nakon trice Kedže bilo je 79:76 za Cibonu. U završnici je Bundović zabio tri od četiri bacanja, pridodao se Marin Rozić i Cibona je stigla na 86:79. Tu nije bio kraj jer je Vrgoč ubacio tricu, a dolazak na minus 1 propustio je Tomislav Gabrić što je na drugoj strani kaznio Markota potvrdivši pobjedu Cibone.

”Čuo sam ove komentare ‘zamalo smo pobjedili’. Ogromna je razlika +5 i -2, i Zabok nas je ‘zamalo’ skinuo, sad Split, tako da se nadam da će se to ‘zamalo’ nastaviti, treba znati pobjediti utakmicu. Prvo poluvrijeme loše, drugo poluvrijeme smo ih iskontrolirali što se tiče njihove tranzicije i iskontrolirali smo skok i zbog te dvije stvari smo pobjedili utakmicu. Prvo je bilo očajno, primiti 50 poena doma od ekipe Splita je vrlo loše ali brine broj izgubljenih lopti -18, to je previše. Nadam se da će u Splitu koncentracija biti svih 40 minuta, upozoravao sam da energetski igraju dobru košarku pod Antom, mladi su momci, željni dokazivanja i to su večeras i pokazali. Čestitam i svojoj ekipi što su pobjedili utakmicu sa dosta lošom igrom.”..kazao je trener Cibone Ivan Velić, a prenosi cibona.com

Markota je ubacio 24 poena uz 9 skokova. Bundović je dodao 19, Rozić 13, a Josip Bilinovac 10. Kod Splita Ivan Vrgoč je ubacio 17, Pavle Marčinković 16, a Gabrić 13.

Druga utakmica igra se u srijedu u Splitu.