Cibona poražena u prvoj utakmici finala doigravanja…

U prvoj utakmici finala doigravanja HT Premijer lige Zadar je u Zagrebu napravio break i slavio protiv Cibone 77:70. Zadrani su bolje otvorili susret i poveli 14:4, a Vukovi su u prvoj četvrtini bili najbliže u 9.minuti (18:19). Nakon što su gosti imali +6 (37:31) na poluvrijeme s prednošću 43:42 odlazi Cibona ponajviše zaslugom Danka Brankovića. Vrlo skromna šuterska večer Cibone u nastavku nije donijela bolje izdanje sastava Gašpera Okorna koji je u trećoj četvrtini šutirao 2/16, a na kraju je pogodio tek 7 trica iz 31 pokušaja.

U posljednje četiri minute se ušlo u egalu (64:64), a Zadru su put do pobjede otvorili Dario Drežnjak i Trevor Thompson koji su kreirali seriju 10:0.

Zadar su predvodili Thompson s 15 poena (9 sk), Justin Carter 13 i Drežnjak (9sk) s 12 poena. Kod Cibone Branković je ubacio 16, a Roko Prkačin (8sk) i Nathan Reuvers po 10.