U 2.KOLU A-1 LIGE DOMAĆE VRIJEDNOSNICE SLAVILE 78:71... CIBONA PORAŽENA U OSIJEKU…

Cibona je u 2.kolu A-1 lige poražena u Osijeku kod domaćih Vrijednosnica 78:71. Uoči ovog susreta trener Cibone Ivica Burić pribojavao se ove utakmice, a nakon susreta se vidjelo da je to bilo s potpunim razlogom.

Domaćini su na krilima Jalena Robinsona poveli 15:7 na startu utakmice, a prvu četvrtinu nakon trice Jakova Mustapića i poena Domagoja Vukovića rješili u svoju korist 27:17. Imale su Vrijednosnice i 15 razlike (42:27) u 17.minuti, a na poluvremenu je bilo 50:38. Potpuni preokret stigao je početkom posljednje četvrtine kada su Ćorić, Slavica, Marić i Sulejmanović doveli Cibonu u prednost 63:59. Kada se činilo da su Vukovi počeli trasirati put prema pobjedi ukazali su se Robinson, Mustapić, Miles, Vuković i Krajina koji su serijom 11:1 stigli do prednosti 76:69 koju su i sačuvali do kraja susreta.

Domaćine je predvodio Robinson s 18, a Mustapić je ubacio 14 poena. Kod Cibone po 15 poena ubacili su Nik Slavica i Emir Sulejmanović, a 13 Andrija Ćorić.

Cibona će već u četvrtak (19h) u 3.kolu ugostiti Goricu.