U 2.kolu ABA lige... Cibona poražena u Ljubljani…

U 2.kolu ABA lige Cibona je poražena u Ljubljani kod Cedevite Olimpije 79:70. Cibosi su samo na startu poveli 3:2, a domaćini su dobili prvu četvrtinu 21:14, a na poluvremenu imali +11 (42:31). U posljednjoj četvrtini rezultatski povratak Cibone koja je preko Prkačina, Gibsona i Rozića stigla na minus 3 (61:58), a sredinom te dionice Mate Vucić je ubacio za 65:63. Ipak Boatright i Miller ubacuju za 70:63 i odvode domaćine prema drugoj pobjedi.

Codi Miller – McIntyre je ubacio 24 poena, Jaka Blažić 12, a Ryan Boatright 10. Najefikasniji u redovima Cibone bio je Vucić sa 17 poena, 14 je dodao Shane Gibson, a 10 Josip Bilinovac.

”Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi smo drugo poluvrijeme odigrali puno bolje nego prvo. Uspjeli smo se vratiti u utakmicu i doći na -4 u jednom trenutku. Za nešto više nismo imali ni prilike, a možda ni kvalitete. Vidjeli ste da smo u zadnje 3 minute u obrani svi sve preuzimali, tako je i kvaliteta vanjske linije Olimpije došla do izražaja i tu smo izgubili završnicu. Generalno ne mogu biti nezadovoljan bez obzira što je riječ o porazu. Pogotovo kad znamo da smo imali ukupni šut 40% i loš šut za 3 poena, a s takvim je postotkom jako teško dobiti ovakvog protivnika u gostima. Bilo je dobrih stvari, puno poena iz kontranapada, puno asistencija. natjerali smo Olimpiju na puno izgubljenih lopti i što se tog dijela tiče sam zadovoljan. Imamo utakmicu već za 2 dana. U ovom tjednu imamo 4 utakmice tako da nemamo vremena za analizu. Moramo se resetirati i igrati dalje. ”..kazao je Ivan Velić nakon susreta čiju momčad u utorak očekuje gostovanje u Dubravi u 3.kolu HT Premijer lige.