U 18.kolu ABA lige... Cibona poražena od Partizana, Cedeviti vrijedna pobjeda u Laktašima…

U 18.kolu ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović poražena od Partizana 83:59. Gosti su bolje otvorili susret (10:2), a Cibona je nakon trice Damira Markote u 7.minuti kratko povela 14:12 kao i u 18.minuti kada je Marko Ljubičić ubacio bacanja za 32:31. Partizan kojeg je predvodio Đorđe Gagić serijom 11:0 dobiva prvi dio 41:32, a sredinom treće četvrtine već je bilo 20 razlike (58:38). U nastavku Vukovi nisu uspijeli ozbiljnije ugroziti pobjedu gostiju koje su uz Gagića (16) predvodili Jock Landale i Marcus Paige s 12 poena. Kod Cibone Marko Ljubičić je ubacio 18, Markota 11, a Roko Rogić 10 poena.

Cedevita je u utrci za drugom mjestom ostvarila vrijednu pobjedu kod Igokee 78:75. Zagrepčani su imali rezulatsku prednost gotovo tijekom cijelog susreta, a nakon što su početkom treće četvrtine imali 15 razlike (43:28) momčad Slavena Rimca u posljednje dvije minute morala je stizati mini prednost domaćina 73:72. Ipak uz šest uzastopnih poena (Pullen, Cobbs, Katić, Murić) Cedevita je upisala zasluženu pobjedu u koju je Elgin Cook ugradio 17 poena. Toni Katić je dodao 15, a Ivan Ramljak 12 poena. Kod domaćina najviše 22 poena ubacio je Marko Luković.